Rusza nowy projekt! Jarosław Chodowiec trenerem IKS Jezioraka II Iława!

Znamy nazwisko trenera nowo powstałej drużyny IKS Jeziorak II Iława! Został nim Jarosław Chodowiec, który prowadzi również zespół juniorów naszej Akademii.

Druga drużyna IKS Jezioraka przystąpi od nowego sezonu do rozgrywek A Klasy, a jej głównym celem będzie „ogrywanie” młodych zawodników, którzy lada moment będą mogli stać się zawodnikami I drużyny seniorów.

Trener z doświadczeniem i kompetencjami
Jarosław Chodowiec to trener posiadający licencję UEFA A. W przeszłości przez kilka sezonów związany był z drużyną niebiesko-białych w roli piłkarza. „Postawienie na trenera Chodowca to najlepszy możliwy wybór”. — powiedział Piotr Śnihur, wiceprezes klubu IKS Jeziorak Iława ds. piłki młodzieżowej i rozwoju Akademii. „Jarek jest bardzo ambitny i posiada potrzebne kompetencje, a także doświadczenie zawodowe w pracy z młodymi piłkarzami, których wprowadza do piłki seniorskiej” — dodał wiceprezes.

Bez stresu, a z poczuciem odpowiedzialności
Jakie emocje towarzyszą świeżo upieczonemu szkoleniowcowi? „Z racji doświadczenia trenerskiego w piłce seniorskiej, nie odczuwam stresu” — powiedział Jarosław Chodowiec. Zapytany o oczekiwania, z jakimi przystępuje do pracy w nowym projekcie, oznajmił: „Dla mnie jako trenera najważniejsze będzie to, aby w pełni przygotowani zawodnicy trafiali jak najszybciej do pierwszej drużyny. Młodzi gracze nie będą musieli odchodzić z klubu. To w moim zespole będą zbierać pierwsze szlify w piłce seniorskiej”. Zdaniem trenera w regionie jest mnóstwo zdolnych adeptów piłki nożnej. „W Iławie i w okolicach jest wielu utalentowanych zawodników, którzy bardzo mocno wpłyną na rozwój klubu. Wierzę, że nie będzie trzeba szukać graczy spoza województwa, bo oni po prostu będą tu, na miejscu”.

Czekamy na Ciebie!
Projekt II drużyny jest skierowany przede wszystkim do wychowanków IKS Jeziorak Iława oraz zawodników z okolicznych klubów, którzy chcą rozwijać się pod okiem wykwalifikowanych trenerów, pracujących na co dzień w naszej Akademii Piłkarskiej. Treningi w niej stwarzają realną szansę na grę w I drużynie, czego dowodem jest świeżo upieczony debiutant — Marceli Solis. Serdecznie zapraszamy wszystkich zawodników do reprezentowania barw naszego klubu!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji