Sparing: KP Starogard Gdański – Jeziorak Iława 1:2 (0:1)

Dla piłkarzy Jezioraka sobotnie spotkanie z trzecioligowym KP Starogard było drugim meczem sparingowym podczas przygotowań do nowego sezonu. Iławianie nie zawiedli swoich kibiców, którzy pojawili się na boiskach Włókniarza, na których genialny piłkarz Kazimierz Deyna stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki.

Od pierwszego gwizdka spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie. Nie miało sparingowego charakteru. Emocje bardziej udzieliły się gospodarzom, którzy pierwszą połowę kończyli w dziesiątkę. Na pierwszą groźną sytuację musieliśmy poczekać do 7. minuty. Wtedy to z dystansu przymierzył Damian Tokarski. Precyzyjne uderzenie nowego piłkarza Jezioraka sprawiło, że podopieczni Wojciecha Figurskiego wyszli na prowadzenie.

Do tego momentu KPS nie pokazało na murawie zbyt wiele. Oprócz uderzenia z rzutu wolnego, które zatrzymało się na murze złożonym z graczy Jezioraka oraz kilku innych stałych fragmentów gry we wcześniejszych fazach meczu gospodarze nie zagrozili bramce strzeżonej przez Jacka Malanowskiego.

Na drugą połowę iławianie wyszli w odmienionym składzie personalnym. W 66. minucie po rzucie rożnym najprzytomniej w polu karnym zachował się Krzysztof Kressin i podwyższył na 2:0. Od tego momentu częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze jednak starogardzka drużyna miała problem z tworzeniem sobie sytuacji podbramkowych. Kiedy już udało im się przedostać w pole karne Jezioraka, to kończyło się rzutem karnym.

Najpierw w 73. minucie piłkarze KPS zdobyli bramkę kontaktową. Sędzia podyktował dość kontrowersyjny zdaniem obrońców Jezioraka rzut karny, którego na bramkę zamienił Łukasz Kowalczyk. Kwadrans później kolejny rzut karny gospodarzy obronił drugi bramkarz Jezioraka Dawid Ciura.

Jeziorak zasłużenie wygrał i przy okazji mógł przetestować kilka wariantów gry poszczególnych zawodników. Iławianie stworzyli sobie kilka czystych sytuacji i mieli znacznie więcej do powiedzenia w ofensywie niż rywale.

KP Starogard – Jeziorak Iława 1:2 (0:1)
Kowalczyk 73(k) – Tokarski 7, Kressin 66

Jeziorak: Malanowski – Miązek, Kressin, Ksiuk, Kaźmierski, Kwiatkowski, Tokarski, Czarnota, Galas, Kuciński, Sagan
Zagrali również: Ciura, Figurski, Neumann, Kruczkowski, Szczepański

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji