Startujemy! Rozpoczynamy przygotowania do sezonu 2022/2023

Już po urlopach! Piłkarze Jezioraka rozpoczną dziś przygotowania do nowego sezonu, jesiennych spotkań ligowych i Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Za kilka godzin, kiedy na naszych zegarkach wskazówki wskażą godzinę 18, piłkarze biało-niebieskich wybiegną na boczną murawę stadionu miejskiego, by rozpocząć przygotowania do nowego sezonu.

Podczas pierwszych zajęć zobaczymy nowe twarze, w tym wychowanka, 27-letniego rosłego środkowego obrońcę Jakuba Górskiego. Urodzony 24 czerwca 1995 roku zawodnik mierzy 189 centymetrów wzrostu. Z pewnością wzmocni defensywę Jezioraka. Jakub ostatnio reprezentował barwy GKS Wikielec, a o jego pozyskaniu napisaliśmy TUTAJ.

W zajęciach nie weźmie na pewno udziału Tomasz Wacławski, który ze względów osobistych poprosił o wypożyczenie do Supry Kwidzyn. Z piłkarzami Supry rozegramy pierwszy testowy pojedynek, który odbędzie się w sobotę w Kwidzynie. Trenerem beniaminka ligi okręgowej jest doskonale znany w iławskim środowisku, były napastnik, przyjaciel i trener Jezioraka Andrzej Tołstik. Obecny szkoleniowiec kwidzynian w 2014 roku został pierwszym trenerem Jezioraka, kiedy nasz klub rozpoczął odbudowę sportowo-organizacyjną, rozpoczynając grę w b–klasie. Rok później zastąpił go Wojciech Figurski, szkoleniowiec, który doprowadził Jeziorak do IV ligi, a także dwóch półfinałów Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Dzisiejsze zajęcia rozpoczną się o godzinie 18. Iławianie w lipcu odbędą czternaście jednostek treningowych, a także rozegrają pięć meczów towarzyskich. Pierwsze zajęcia poprowadzi asystent trenera Daniela Madeja, pan Tomasz Radziński.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji