Szymon Świniarski kolejnym wzmocnieniem Jezioraka

Szymon Świniarski został nowym piłkarzem Jezioraka Iława. 18-letni napastnik występujący ostatnio w Drwęcy Nowe Miasto trafił do Jezioraka na zasadzie wypożyczenia.

Szymon Świniarski swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w KS Mroczno, skąd w 2014 roku przeszedł do Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Dla 18-latka będzie to pierwsze wypożyczenie z klubu, w którym pokonywał kolejne etapy szkolenia. W 2018 roku, biorąc udział w meczu czwartoligowej Drwęcy, zagrał po raz pierwszy na seniorskim poziomie. Od tamtego momentu do końca ubiegłego roku wystąpił w 63. spotkaniach nowomiejskiej drużyny. W Jezioraku będzie występował na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

– Zdecydowałem się na przyjście do Jezioraka, ponieważ chcę się rozwijać i podnosić swoje umiejętności. Wiem, że pod wodzą trenera Wojciecha Figurskiego jest to możliwe. Sam jest napastnikiem, dużo pomaga mi na treningach i chciałbym korzystać z jego doświadczenia – mówi Szymon Świniarski.

W sezonie 2020/21 – w lidze okręgowej i Pucharze Polski– 18-letni napastnik rozegrał 19 meczów, w których zdobył 14. bramek.

– Będę dążył do tego, by grać w pierwszym składzie i łapać jak najwięcej minut. Jestem napastnikiem, więc swoimi bramkami chcę pomagać drużynie wygrywać mecze – dodaje nowy zawodnik Jezioraka.

Iławskim kibicom dał się poznać jeszcze przed podpisaniem umowy wpisując się na listę strzelców w spotkaniu kontrolnym z Polonią Pasłęk.

Witamy w Jezioraku, Szymon!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji