Trzy lata prezesury Andrzeja Sobiecha

W rozmowie z Jeziorakilawa.pl prezes Andrzej Sobiech podsumował 3 lata swojej prezesury, zdradził, jak wygląda sytuacja finansowa klubu oraz odniósł się do kondycji sportowej Jezioraka. Nie mogło zabraknąć także pytania o najtrudniejszy moment. Zapraszamy do przeczytania wywiadu z prezesem Jezioraka Andrzejem Sobiechem.

 

Trzy lata prezesa

Właśnie mijają trzy lata od objęcia funkcji prezesa. W klubie wiele się zmieniło. Zainicjowaliśmy projekt „Rodzina Jezioraka”, który stał się hitem nie tylko w Iławie, ale również na skalę województwa i nie tylko. Od początku grupa ludzi związana z Jeziorakiem, intensywnie pracuje dla dobra klubu. Powstała w klubie sekcja medialno-marketingowa, która dba o wizerunek klubu. Zorganizowaliśmy mecz Jeziorak Iława – Lechia Gdańsk, podczas którego na trybunach iławskiego stadionu zasiadło ok. 4 tysiące kibiców. Ten mecz utwierdził nas w przekonaniu, że jest głód piłki nożnej w Iławie. Dobra współpraca z Iławskim Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz władzami Miasta Iławy przyczynia się do stałego rozwoju klubu. Wsparcie wielu firm, które są z nami prawie od początku pozwoliło na kolejne awanse od B-klasy do IV ligi. Kończąc wypowiedź należy wspomnieć, że drużyna piłki ręcznej Jezioraka awansowała do II ligi i ciągle się rozwija. Również tenis stołowy zgromadził wielu adeptów trenujących tą dyscyplinę sportu. Klub stał się otwarty dla każdego mieszkańca Iławy i nie tylko.

Najtrudniejszy moment

Najtrudniejszym momentem był dla mnie rok 2015, w którym nie udało się awansować do A-klasy. Wtedy byłem naprawdę zniechęcony. Po barażowym meczu z Huraganem w Morągu chciałem zrezygnować i dać sobie spokój z piłką. Podjąłem się jednak jeszcze raz próby odbudowania Jezioraka głównie za sprawą determinacji mojego syna Grzegorza oraz Daniela Madeja, Łukasza Zawłockiego i Zbyszka Szczypińskiego, którzy przekonali mnie, żeby nie rezygnować. Można powiedzieć, że przysłowie „Co nas nie zabije to nas wzmocni” stało się faktem.

Kondycja sportowa

Obecna sytuacja w klubie jest bardzo dobra. Pierwsza drużyna gra w IV lidze i zajmuje wysoką pozycję w tabeli. Młodzieżowa Akademia Piłkarska Jezioraka rozwija się w bardzo szybkim tempie. Obecnie w swoich szeregach skupia około 200 dzieci i młodzieży w ośmiu grupach wiekowych, które niemal codziennie trenują na obiektach sportowych należących do Centrum Sportu. Warto dodać, że wielką pracę wykonuje także sekcja piłki ręcznej, która szkoli ponad 80 dzieciaków. Równie dynamicznie rozwija się tenis stołowy. Sporty walki trenuje ok. 100 zwolenników właśnie tej dyscypliny sportu. Dla nas wszystkie sekcje są tak samo ważne. Do każdej sekcji staramy się podchodzić identycznie. Oczywiście różne sekcje operują na różnym pułapie finansowym i siłą rzeczy widać różnice między nimi. Natomiast bez wątpienia nasze podejście jest jednakowe

Finanse

Jeśli chodzi o sytuację finansową klubu, jest stabilna. Na początku każdego roku podajemy do wiadomości publicznej rachunek wyników finansowych oraz bilans, tak aby każdy mógł dowiedzieć się na co przeznaczamy pozyskane środki. W porównaniu do poprzedniego roku nasz budżet podwoił się. Wynik finansowy również jest na plusie, co pokazuje że gospodarka finansowa klubu jest prawidłowa i nie ma zagrożeń. Korzystając z okazji chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom, darczyńcom, Panu Burmistrzowi, Radnym Miasta Iławy, Dyrektorowi Iławskiego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju klubu. Szczególne podziękowania należą się całemu zarządowi, trenerom, piłkarzom oraz kibicom za tak liczne wsparcie na meczach piłkarskich jak i szczypiornistów. Dziękuję także wszystkim członkom „Rodziny Jezioraka”, w 2018 roku było nas 545 osób. Życzę nam wszystkim, żeby Jeziorak rozwijał się dalej w takim tempie jako organizacja, żeby był silniejszy, dysponował większym budżetem i swoją grą przyciągał na stadion jeszcze więcej kibiców.

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji