W pogoni za liderem. Przed meczem Jeziorak – GKS Wikielec

Wyjątkowo ciekawie zapowiada się pojedynek w ramach siódmej kolejki forBet IV ligi. Mecz Jezioraka z GKS Wikielec jest gwarancją goli. W poprzednich 5 potyczkach pomiędzy drużynami z Iławy i Wikielca padło 25 bramek. Przed nami mecz z rywalem, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał. Ba, nie stracił nawet punktu! Przedstawiamy naszego rywala – GKS Wikielec.

Krótka historia sąsiedzkiej rywalizacji

GKS Wikielec założony został w 1958 roku. Jednak na wyższy poziom rozgrywek awansował dopiero w 1994 roku. W roku 2007 w Wikielcu świętowano historyczny awans do IV ligi. Do największych sukcesów klubu należy zaliczyć grę w III lidze w sezonie 2015/2016 i 2017/2018 oraz zdobycie Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2012/2013. Rywalizacja ligowa pomiędzy Jeziorakiem a Gminnym Klubem Sportowym Wikielec rozpoczęła się w… 2018 roku. Wcześniej obydwa zespoły spotykały się w Wojewódzkim Pucharze Polski i zawsze z tej rywalizacji zwycięsko wychodzili piłkarze z Iławy. Przez długi okres obie drużyny dzieliła różnica kilku poziomów rozgrywek. Z tego powodu na pierwsze historyczne zwycięstwo nad Jeziorakiem klub z Wikielca czekał 60 lat!

01.10.2003 IV runda WPP GKS Wikielec (V liga) – Jeziorak (IV liga) 2-3 

16.09.2015 1/32 finału WPP Jeziorak (B-klasa) – GKS Wikielec (III liga) 2-1

13.09.2017 III runda WPP Jeziorak (V liga) – GKS Wikielec (III liga) 0-4

11.08.2018 IV liga Jeziorak – GKS Wikielec 1:7

17.11.2018 IV liga GKS Wikielec – Jeziorak 0:4

28.08.2019 II runda WPP GKS Wikielec – Jeziorak 2:4

Forma

W ostatnich tygodniach zawodnicy z Wikielca wygrali sześć zwycięstw w lidze i z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli. Patrząc na suche wyniki, Gieksa nie zawodzi. Warto zaznaczyć, że Warmia Olsztyn, Zatoka Braniewo, Tęcza Biskupiec, Olimpia II Elbląg czy MKS Korsze, to nie są drużyny zainteresowane awansem. Ostatnie spotkanie o punkty piłkarze GKS-u rozegrali w piątek 6 września, a więc 9 dni przed kolejną ligową potyczką. Dla piłkarzy Jezioraka terminarz rozgrywek jest mniej łaskawy. Poniżej w tabeli przygotowaliśmy zestawienie dotychczas rozegranych meczy przez obydwa zespoły. Na zielono zaznaczyliśmy mecze rozgrywane “u siebie”.

Nowy – “stary” trener

Nowy opiekun wikieleckiej drużyny to postać świetnie znana kibicom w Iławie. Wojciech Tarnowski w przeszłości pracował w Jezioraku. Najpierw jako piłkarz, następnie już w roli trenera popularny “Tina” wprowadził Jezioraka do III ligi w sezonie 2004/2005. Po raz drugi wrócił do iławskiego drugoligowca w 2009 roku. Świetnie znany w lokalnym środowisku sportowym szkoleniowiec do IV-ligowca z gminy Iława wraca już po raz trzeci. Na stanowisku zastąpił Jarosława Płoskiego.

Najważniejsi ludzie Tarnowskiego

O sile zespołu decyduje kolektyw. Bez wątpienia to utarte stwierdzenie pasuje do zespołu GKS-u. Ale czy tylko? Klasa sportowa poszczególnych zawodników, którzy stanowią o sile zespołu wydaje się kluczowa. Najbardziej znaną postacią GKS-u Wikielec jest oczywiście Remigiusz Sobociński. 45-letni napastnik to wychowanek Jezioraka i legenda klubu z Sienkiewicza. W obecnym sezonie forBet IV ligi popularny “Remi” strzelił już 5 bramek. 

Zdaniem wielu linia pomocy to serce każdego zespołu i formacja pokazująca jego siłę. Ważnymi ogniwami w tej formacji są: Sebastian Szypulski i Mateusz Jajkowski. Dziś obydwaj pomocnicy są niezwykle ważnymi elementami perfekcyjnie na ten moment funkcjonującej układanki trenera Tarnowskiego.

Uwagę Jeziorowców powinien także skupić Michał Jankowski. To kolejny wychowanek Jezioraka, który swoją karierę kontynuuje w klubie z Wikielca. Bez nich trudno wyobrazić sobie zespół z Gminy Iława.

Na co zwrócić uwagę?

Na ofensywny styl gry. GKS Wikielec gra odważną, bezkompromisową piłkę. Biorąc pod uwagę, że w spotkaniu pucharowym w Wikielcu defensywa Jezioraka spisywała się bardzo dobrze, może to być broń, która przyniesie wymierny efekt.

W niedzielne popołudnie oczekujemy zatem ciekawego spotkania, z bardzo zdeterminowanym przeciwnikiem.

Zapraszamy wszystkich kibiców na Stadion Miejski w Iławie – wspólnie dopingujmy Jezioraka w walce o kolejne ligowe punkty w sezonie 2019/20!

Jednocześnie przypominamy, że w biurze klubu prowadzimy przedsprzedaż biletów. Spotkanie jest imprezą niemasową, co sprawia że ilość wejściówek jest ograniczona.

Rodzina Jezioraka oczywiście nie ma się o co martwić i standardowo wchodzi za darmo.

Jeszcze dzisiaj możecie odebrać darmowe bilety dla młodzieży do lat 15 oraz kobiet.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji