W Wielką Sobotę wpisujemy się w wielką historię. Przed meczem Zatoka – Jeziorak

Dziś, 16 kwietnia 2022 roku, piłkarze Zatoki i Jezioraka spotkają się w Braniewie, by rozegrać mecz 21. kolejki forBET IV ligi. Będzie to piłkarskie święto, które poprzedzą i zakończą piękne uroczystości. Iławianie będą ostatnią drużyną, która zagości na stadionie w Braniewie, gdyż za kilka dni po tym obiekcie zostaną tylko wspomnienia, a rozpoczną się prace rozbiórkowe i budowa nowego stadionu. Spotkanie będzie transmitowane na żywo, w artykule więcej informacji.

Już tylko godziny dzielą nas od piłkarskiego święta w Braniewie. Dzisiejszy dzień przejdzie do historii z kilku powodów. Meczem z Jeziorakiem gospodarze będą świętować 75-lecie istnienia swojego klubu, który ma bardzo bogatą historię. Dodatkowo kilka dni później rozpocznie się kluczowa dla braniewskiego sportu inwestycja, jaką będzie budowa nowego stadionu.

Piłkarze z Braniewa, walczący jeszcze kilka lat temu w III lidze, obecnie grają o utrzymanie w forBET IV lidze. Podopieczni trenera Daniela Koguta (niegdyś szkoleniowca Błękitnych Orneta) mają w swoim dorobku siedemnaście punktów, co pozwala zajmować 14. pozycję w tabeli. W poprzednim spotkaniu piłkarze Zatoki przegrali w Morągu z Huraganem, tracąc gola na 0:1 z rzutu karnego, tuż przed ostatnim gwizdkiem. Jak widzimy, braniewianie potrafią grać, o czym my w Iławie bardzo dobrze wiemy.

W ubiegłym sezonie Zatoka pokonała nas w Iławie aż 5:1, a w Braniewie padł wynik 1:1. W tym sezonie, podczas meczu rundy jesiennej, 11 września po bardzo ciężkim spotkaniu wygraliśmy z Zatoką 2:1. Prowadzenie gościom zapewnił Nikita Levenko, do remisu doprowadził Cezary Nowiński, a zwycięstwo pięknym uderzeniem zapewnił Michał Kwiatkowski.

Iławianie podbudowani wysoką wygraną z Polonią Iłowo liczą na to, że również udanie zagrają w dzisiejszym spotkaniu. Jedziemy do Braniewa po zwycięstwo! Mecz rozpocznie się o godzinie 15:00. Spotkanie będzie transmitowane na żywo, link poniżej.

Dzisiejszy mecz poprowadzą: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Mateusz Piechotka (asystent nr 1), Michał Krakowiak (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji