Wiktoria Kiszkis zadebiutowała w Women’s Super League!

Wiktoria Kiszkis zadebiutowała w Women’s Super League! Iławianka reprezentuje obecnie barwy West Ham United. Do kobiecej drużyny “Młotów” latem tego roku dołączyła z Arsenalu Londyn.

16-letnia piłkarka pochodząca z Iławy zadebiutowała w Women’s Super Leauge. Jest to najwyższy poziom kobiecej piłki w Angli. Gra w West Ham United. Wiktoria, która niedawno dołączyła do “Rodziny Jezioraka” pojawiła się na boisku w doliczonym czasie gry w wyjazdowym spotkaniu z Machesterem City. Londyński zespół przegrał w szóstej kolejce 0:5.

Wiktoria latem tego roku przeszła do West Ham United z Arsenalu Londyn. Iławianka występuje także w kadrze Polski u17.

Treningi z seniorkami są na kompletnie innym poziomie, z porównaniem do moich zajęć w zespole u21 w West Ham i w Arsenalu u16. Wszystko jest o wiele bardziej intensywne i szybsze. Dobrze, że w takim młodym wieku już zaczynam trenować z dziewczynami, które już dużo osiągnęły w swojej karierze. Żeby do takiego poziomu dojść, to trzeba gdzieś zacząć, więc zachęcam dziewczyny do grania w piłkę w lokalnych klubach. Na przykład w Jezioraku! Piłka nożna to naprawdę piękny sport, można przez nią poznać przyjaciół na całe życie i stworzyć wielkie wspomnienia, a zarazem niesie ze sobą wiele korzyści zdrowotnych!

DEBIUT WIKTORII

Rozmawiał Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji