Wojewódzki Puchar Polski: Zapowiedź meczu Jeziorak Iława – Mrągowia Mrągowo

WRACAMY DO GRY! Już w najbliższą sobotę, o godz. 14:00, drużyna Jezioraka Iława wznowi rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski. W 1/8 Wojewódzkiego Pucharu Polski iławianie podejmą na własnym terenie Mrągowię Mrągowo.

Doczekaliśmy się! Ligowy sen zimowy dobiega końca. Ponad trzy miesiące temu podopieczni trenera Daniela Madeja żegnali się z kibicami derbami przy Sienkiewicza z liderem rogrywek. Ostatni mecz pucharowy graliśmy jeszcze dawniej bo we wrześniu w Olsztynku. Po blisko półrocznej przerwie rozgrywki Wojewódzkiego Pucharu Polski wracają.

Droga Jezioraka
Dla Jeziorowców będzie to trzecie spotkanie w obecnych rozgrywkach pucharowych. W rundzie wstępnej pokonaliśmy na wyjeździe Ewingi Zalewo 7:1. Do II rundy Jeziorak awansował bez potrzeby wychodzenia na murawę z racji „wolnego losu”. O awansie do 1/8 finału decydowała konfrontacja z Olimpią Olsztynek. Iławianie wyszli z niej zwycięsko, mimo że mecz kończyli w “10-tkę”, po drugiej żółtej kartce Kacpra Kłosowskiego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Niebiesko-Białych 3:1.

Droga Mrągowii
Droga naszych najbliższych rywali do 1/8 finału rozgrywek była o jeden mecz dłuższa niż Jeziorowców. W rundzie wstępnej Mrągowia pokonała drużynę Mini Soccer Academy Mrągowo 9:0. Ich kolejnym rywalem była Rominta Gołdap, którą mrągowianie pokonali 2:0. W II rundzie nasi sobotni rywale trafili w losowaniu na Juniora Świątki. Przedstawiciel A-klasy w ostatecznym rozrachunku przegrał z drużyną prowadzoną przez Mariusza Niedziółkę 1:8.

Ostatni mecz
Poprzednie spotkanie pomiędzy obiema drużynami rozegrane jesienią w Mrągowie zakończyło się zwycięstwem Jeziorowców 5:4! Tamten mecz to nie było byle co – kawał piłki, na naprawdę dobrym poziomie, emocje do ostatnich minut i festiwal goli. Chciałoby się powiedzieć, że wobec tak wyrównanej rywalizacji pół roku temu panowie powtórzcie to widowisko.

Niewiadomą pozostaje, tak w wypadku Jezioraka jak i Mrągowii, jak drużyny zaprezentują się po zimowych przygotowaniach. To zwykle czas bardzo intensywnej pracy, który jednym pomaga bardziej, innym mniej, a jeszcze innym całkowicie miesza szyki. Dziś jedna z pierwszych odpowiedzi na pytanie “jak oni grają?” i pierwsza, długo wyczekiwana okazja do wizyty na Sienkiewicza.

Sobotnie spotkanie poprowadzi Łukasz Dobrzyński, na liniach pomagać mu będą Krzysztof Sasin i Mateusz Piechotka.

Początek meczu o godz. 14.00. To również szansa na wyrobienie Karty Rodziny Jezioraka na 2023 rok.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji