Wystawa “75 lat Jezioraka Iława” otwarta! [Zdjęcia]

W Galerii Jazzowej przy ul. Niepodległości można już zwiedzać wystawę pt. „75 Jezioraka Iława”. Jubileuszową ekspozycję, przygotowaną przez klub, symbolicznie otworzyli burmistrz Iławy Dawid Kopaczewski, wiceburmistrz Dorota Kamińska, prezes Jezioraka Andrzej Sobiech i p.o. dyrektora klubu Mariusz Wilk.

Na wystawie znalazło się ponad dwadzieścia fotografii związanych z historią Jezioraka Iława, pochodzących ze zbiorów klubu oraz archiwów prywatnych. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. fotografie największych legend klubu z Sienkiewicza, założyciela Jezioraka Zygmunta Otolskiego oraz pierwszych piłkarzy, którzy w powojennych latach występowali w rozgrywkach ligowych.

To wielki zaszczyt i zarazem ogromna duma być świadkiem tak wyjątkowego jubileuszu najbardziej utytułowanego klubu sportowego w regionie. Wielokrotnie podkreślaliśmy, że naszą odpowiedzialnością jest przybliżyć tę piękną historię jak najszerszemu gronu odbiorców. Traktujemy to wręcz jak misję edukacyjną. Mam nadzieję, że wystawa spotka się z dobrym przyjęciem i wszyscy mieszkańcy jak i przyjezdni będą mogli poznać jeszcze lepiej historię klubu jak i historię miasta. Zależy nam, by wszyscy odwiedzający galerię mieli okazję zapoznać się ze wspaniałą historią klubu i przyłączyć się do wspólnego celebrowania 75-lecia Jezioraka Iława – mówi prezes klubu, Andrzej Sobiech.

Na koniec nie pozostaje nam nic innego niż zaprosić wszystkich iławian i turystów na spacer. Wystawa ma charakter czasowy. Zwiedzający będą mogli się z nią zapoznać do 21 września 2020 roku. Miejscem ekspozycji będzie Galeria Jazzowa przy ulicy Niepodległości, obok Ratusza. Jest to kolejny element obchodów jubileuszu klubu.

Projekt został zrealizowany z funduszy Iławskiego Budżetu Obywatelskiego.

75 lat Jezioraka Iława – wystawa plenerowa

25 sierpnia – 21 września 2020 roku

Galeria Jazzowa przy ul. Niepodległości obok Urzędu Miasta Iławy

Organizator: Jeziorak Iława

Autor: Tomasz Rybicki

Fot. Rafał Samsel

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji