Z kart historii: Fiński Kokkolan Palloveikot nad Jeziorakiem [ZDJĘCIA]

W swojej historii Jeziorak niejednokrotnie mierzył się z zagranicznymi rywalami. W kolejnym „Z kart historii” przypominamy mecz towarzyski, w którym iławianie pokonali swoich rywali 4:2.

W wielkanocną sobotę, 2 kwietnia 1988 roku na stadionie w Iławie odbył się zapomniany dziś mecz towarzyski, w którym Jeziorak podjął fiński Kokkolan Palloveikot. Drużyna naszych gości występująca wówczas w I lidze fińskiej na Sienkiewicza trafiła przez… Ośrodek szkoleniowy dla kapitanów i pilotów statków. Ze szkolącymi się w Iławie Finami kontakt nawiązali ówcześni działacze Jezioraka. Dzięki temu udało się doprowadzić do towarzyskiego spotkania.

Warto odnotować, że widowisko zgromadziło wielu miłośników piłki nożnej. Licznie zgromadzeni kibice przeżyli sporo emocji. Finowie okazali się dobrym przeciwnikiem i oni objęli w tym spotkaniu prowadzenie. Jeziorak przez pierwsze 30. minut grał chaotycznie, dopiero przed przerwą akcje zaczęły się zazębiać. Efektem tego były dwie zdobyte bramki.

Po zmianie stron iławianie uzyskali wyraźną przewagę i ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Bramki dla Jezioraka strzelili: Jarosław Reszka – 2 oraz Józef Gaćkowski i Andrzej Rykaczewski. Zwłaszcza bramki zdobyte przez Reszkę były bardzo efektowne.

Jeziorak Iława – Kokkolan Palloveikot 4:2 (2:1)

Reszka – 2, Gaćkowski, Rykaczewski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji