Z kart historii: Jak piłki, to lekarskie, jak bieganie, to po górach. Zimowy obóz w Karkonoszach 2008 [GALERIA]

Kilka dni temu Jeziorowcy rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej forBet IV ligi. Z tej okazji przypominamy archiwalny materiał poświęcony obozowi, na który udali się piłkarze Jezioraka zimą 2008 roku. Zapraszamy do lektury.

Piłkarskie obozy to nieodłączna część życia drużyny. Odgrywają niezwykle istotną rolę w przygotowaniu zawodników do trudów całego piłkarskiego sezonu. Ale są także okazją do tego, by choć na chwilę uciec od futbolu. Wiadomo, piłka jest najważniejsza, ale kiedy prawie trzydziestoosobowa grupa facetów wyjeżdża w jedno miejsce, by spędzić tam razem tydzień, to… nie samymi treningami żyje. Piłkarskie obozy, to wspólne treningi, sparingi, posiłki czy regeneracja, a także czas wolny, więc i okazja do integracji grupy. Jak wyglądał wyjazd Jeziorowców do Borowic koło Karpacza?

20 stycznia 2008 roku drużyna Marka Witkowskiego wyjechała na obóz przygotowawczy w góry. Po drodze we Włocławku lider IV ligi, pokonał 3:1 III-ligowego Kujawiaka. Kolejne dni upłynęły już na budowaniu formy. W Borowicach Jeziorak miał idealne warunki do trenowania. Trener Marek Witkowski oceniał na łamach Gazety Iławskiej warunki panujące na obozie:

W ośrodku mamy do dyspozycji boisko ze sztuczną murawą, halę, siłownię i niezbędny sprzęt. Oprócz tego dużo przebywamy na świeżym powietrzu. Chodzimy po górach, biegamy po śniegu. Trochę przeszkadza nam silny wiatr i opady deszczu, ale da się wytrzymać. W niedzielę wybraliśmy się na konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich do Harrachova. Niestety pogoda nie dopisała i zawody odwołali. W zamian sami zorganizowaliśmy sobie turniej w tenisa stołowego.

Wśród 24-osobowej grupy, która wyjechała na obóz znaleźli się: Tomasz Staniszewski, Kamil Jędrzejewski, Patryk Bogdański, Sławomir Święcki, Krzysztof Kressin, Bartosz Pietrasik, Tony Uzoma Chukwuemeka, Cezary Ruczyński, Jakub Drzystek, Daniel Jędrychowski, Tomasz Radziński, Bartosz Dobroński, Wojciech Figurski, Tomasz Sedlewski, Piotr Dymowski, Kamil Tomczyk, Tomasz Kolibowski, Dawid Kowalski, Radosław Makowski, Hamzat Hafeez oraz Marek Witkowski (trener), Bogdan Nerowski (kierownik) i Kamil Józefowicz (masażysta).

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji