Z Lechią zagramy dla małej Laury

Drodzy Kibice i Sympatycy Jezioraka! Mała iławianka Laura Królik potrzebuje naszej pomocy. Dziewczynka urodziła się ze schorzeniami, które mogą spowodować, że nie będzie mogła chodzić. Pomóc jej mogą ortezy nóg, których koszt to minimum 4000 euro i wymienia się je dwa razy w roku. Dlatego właśnie Zarząd Jezioraka postanowił, że część środków pozyskanych z wejściówek na mecz z Lechią Gdańsk zostanie przekazanych rodzicom Laury. Wstęp wynosi 10 zł.
 
Rodzice Laury napisali do Zarządu ITS Jeziorak Iława list:
 
Zwracamy się z uprzejmą prośbą o pomoc w sfinansowaniu ortez kończyn dolnych dla Laury Królik. Laura urodziła się 13.06.2016 r. z podejrzeniem choroby Artrogrypozy (Choroba mięśni i stawów) oraz stopami Końsko-Szpotawymi. Laura od urodzenia poddana jest rehabilitacji metodą Vojty. Już od pierwszych dni życia stopy były korygowane gipsami. W 2 m-c życia przeszła operację uwalniania ścięgna Achillesa metodą Ponsetiego. W chwili obecnej okazało się również, że ma podejrzenie rozszczepu kręgosłupa odcinka lędźwiowego oraz zakotwiczenie rdzenia kręgowego. Wiąże się to z niedowładem kończyn dolnych.
 
Program leczenia Laury: to nieustanna rehabilitacja zarówno turnusy rehabilitacyjne NFZ w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jak i prywatne wizyty w gabinetach fizjoterapeutów. Dzieci z tymi problemami potrzebują rehabilitacji 4 razy dziennie. Byliśmy również z córką w klinice Aschau w Niemczech. Oni specjalizują się w wykonywaniu specjalistycznego zaopatrzenia ortopedycznego, które mamy nadzieję umożliwi córce chodzenie. Takie ortezy wymienia się wraz ze wzrostem dziecka, czyli około 2 razy na rok. Koszt ortez to od 4.000 do 8.000 euro. Cena jest uzależniona od zaopatrzenia, jakie Laura będzie potrzebowała w chwili pionizacji.
 
Jeśli udało by się zorganizować mecz lub wydarzenie sportowe, bylibyśmy bardzo wdzięczni za wszelką pomoc.
 
Z poważaniem,
Rodzice Laury,
Joanna, Krzysztof Królik
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji