Za nami turniej “Pomaga(J)my”. Zagraliśmy dla Julki Rówczyńskiej!

Wczoraj w hali sportowo-widowiskowej w Iławie odbył się turniej “Pomaga(J)my”. Wszyscy tego dnia skupiliśmy się na pomocy dla Juli Rówczyńskiej, która walczy z śmiertelną chorobą.

SMA – brzmi jak wyrok, to z tą chorobą zmaga się sześciomiesięczna Julka z Nowego Miasta Lubawskiego. Jedynym sposobem, by wyleczyć Rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA typu 1 jest terapia genowa lekiem Zolgensma w Stanach Zjednoczonych. Cena leczenia jest jednak kolosalna, gdyż pochłonie blisko dziesięć milionów złotych! Na konto fundacji “siepomaga” wpłynęło już ponad sześć milionów.

Przez kilka godzin w hali sportowo-widowiskowej, która znajduje się nad malowniczym brzegiem jeziora Jeziorak, odbywał się charytatywny turniej. W rywalizacji udział wzięły takie zespoły jak Drwęca Nowe Miasto Lubawskie, Unia Susz, Motor Lubawa, Polonia Lidzbark Warmiński, GKS Wikielec i Jeziorak Iława – końcowy triumfator. W każdym z zespołów zagrali kibice, którzy wylicytowali możliwość gry! Najmłodszym z piłkarzy był grający w suskiej Unii czteroletni Franek Pacan!

Każdy z gości mógł zjeść znakomite ciasto, a także inne wyroby przygotowane przez wolontariuszy. Była wata cukrowa, pchli targ, turniej dla siłaczy, fotobudka i atrakcje dla dzieci. Swoim wokalem mogli się także popisać piłkarze, razem z Bartkiem Klubą śpiewali karaoke. Dzięki uprzejmości sekcji tenisa stołowego i Włodzimierza Siudzińskiego, można było sprawdzić swoje umiejętności przy stole z paletką w ręku.

Były także konkury i licytacje. Każdy miał okazję do strzału z rzutu karnego, a także szansę na wylicytowanie koszulki Zagłębia Lubin, a ta ostatecznie trafiła do Mariusza Wilka. Była także zabawa “kot w butach”, która bardzo zaciekawiła zgromadzonych kibiców, wolontariuszy i zawodników.

Dziękujemy z całego serca wszystkim uczestnikom, gościom, firmom, instytucjom i wolontariuszom. Pokazaliśmy, że razem możemy dzielić się dobrem z innymi. Słowa podziękowania należą się również kibicom, którzy wylicytowali możliwość zagrania w turnieju. Dzięku(J)emy!

Patronami medialnymi turnieju byli:

Kurier Iławski, TVP3 Olsztyn, Gazeta Iławska, Info Iława, Gazeta Olsztyńska, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki NożnejMeloradio.

Patronami byli również:

Miasto Iława, Iławskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji.

// Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji