Zaczynamy ligę: Polonia Lidzbark Warmiński – Jeziorak Iława

Pierwszy mecz sezonu już jutro! Spotkanie odbędzie się na wyjeździe, a naszym rywalem będzie tegoroczny beniaminek – Polonia Lidzbark Warmiński. Początek o godzinie 16:00

Można rzec „w końcu” – na ligowe zmagania czekamy już 8 tygodni. Mecze o stawkę miały się dla nas zacząć tydzień temu, niestety Płomień Turznica wycofał się z rozgrywek WPP. Kolejki ligowe rozpoczynają się już w weekend (9-11 sierpnia), a pierwszym rywalem Jezioraka będzie zespół prowadzony przez byłego trenera Huraganu Morąg – Czesława Żukowskiego.

Polonia Lidzbark Warmiński to jeden z zespołów, z którymi nie mierzyliśmy się już ponad dekadę. Nasze ostatnie potyczki miały miejsce w sezonie 2003/2004, również na szczeblu czwartoligowym. Jeziorak wtedy zajął drugie miejsce w ligowej tabeli, Polonia nie dała rady się w niej utrzymać.

Drużyna beniaminka wkracza w sezon bardzo pewnym krokiem, ponieważ klasę okręgową wygrali różnicą aż 12 oczek, strzelając przy tym równe 100 goli. Ponadto w okresie przygotowawczym pokonali III ligowy Znicz Biała Piska 5:4 oraz zremisowali z GKS-em Wikielec 3:3, oprócz tego zanotowali dwie porażki ( z Warmią Olsztyn oraz Zatoką Braniewo)

Oprócz ściągnięcia trenera z wyższej półki Polonia poczyniła również kilka transferów. Do klubu wrócił Jakub Jankowski, który sezon wcześniej reprezentował barwy Cresovii Górowo Iławeckie (w ramach wypożyczenia).

Z Błękitnych Orneta do Lidzbarka przeniósł się Sebastian Dzierzkiewicz, a z Dobrego Miasta Michał Duda. Do zespołu Czesława Żukowskiego dołączył również Piotr Wanda, który w seniorskiej piłce jeszcze występu nie zanotował.

Początek spotkania o godzinie 16:00 w Lidzbarku Warmińskim na Stadionie im. Henryka Wobalisa. Koszt wstępu to kolejno :

10 zł – dorośli

5 zł – młodzież 16-20 lat oraz kobiety

3 zł – dzieci w wieku od 10 do 16 lat.

Młodsze osoby wchodzą za darmo.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji