Zagrało dwóch piłkarzy zza granicy. Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 0:5 (0:3)

W środę graliśmy w Elblągu z rezerwami drugoligowej Olimpii. Pierwotnie mieliśmy wystąpić przeciwko drużynie, która walczy o awans do I-ligi. W ostatniej chwili dowiedzieliśmy się jednak, że zagramy z rezerwami, które występują w forBET IV lidze. W zespole elblążan mogliśmy zobaczyć jednak zawodników z pierwszego zespołu. Jeziorak wygrał to spotkanie wysoko, a w iławskim zespole mogliśmy zauważyć dwóch testowanych zawodników zza granicy.

Za nami kolejny mecz kontrolny, podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego zmierzyli się z rezerwami elbląskiej Olimpii. Pierwotnie piłkarze Jezioraka mieli rozegrać mecz z pierwszą drużyną, która już w sobotę meczem z Pogonią Siedlce, wznowi rozgrywki II ligi. Na ostatnią chwilę zdecydowano, że przeciwko Jeziorakowi zagrają rezerwy, wśród których mogliśmy jednak zaobserwować zawodników z pierwszego zespołu.

W zespole Jezioraka wystąpiło dwóch zawodników zza granicy, a mianowicie z Rumunii i Ukrainy. Wypadli dobrze, być może zobaczymy ich również w kolejnym meczu kontrolnym.

Iławianie już w piątej minucie wyszli na prowadzenie, podanie Tomasza Sedlewskiego wykorzystał Tomasz Wacławski. Szesnaście minut później Radosław Galas podał Piłkę Tomaszowi Sedlewskiemu, a ten po indywidualnej akcji, uderzył piłkę w kierunku bramki, która po koźle wpadła do sieci. Trzy minuty później “Sedleś” bądź “Mały”, ponowne zachował się w świetny sposób, mając udział przy trzeciej bramce! Znakomicie wrzucił piłkę w pole karne, wprost na stopę Pawła Sagana, świetnym strzałem skierował piłkę do bramki.

Jeziorak dalej atakował, a następny gol padł trzynaście minut po przerwie. Znakomitą zespołową akcję ponownie świetnym strzałem zamknął “Sagi”, wykorzystując asystę Galasa. Warto dodać, że ponownie przy tym trafieniu “majstrował” Tomasz Sedlewski, który znakomitym podaniem obsłużył asystenta.

Na siedem minut przed końcem iławianie przybili piątkę. Borys Piórkowski odegrał piłkę do Patryka Czarnoty, a ten chwilę później strzałem z dystansu, zawiązał worek z bramkami.

W sobotę 26 lutego Jeziorak rozegra przedostatni sparing. W Świeciu będziemy grać z Wdą.

Olimpia II Elbląg – Jeziorak Iława 0:5 (0:3)

– Tomasz Wacławski 5′, Tomasz Sedlewski 21′, Paweł Sagan 24′, 58′, Patryk Czarnota’.

Olimpia:  Szymonowicz, Wierzba, Łaszak, Leszczyński, Filipczyk, Danowski, Szantyr, Olejniczak, Pokrywka, Winiarski, Kazimierowski. Lechowid, Łąpieś, Łabecki, Żygielewicz, Kowalczyk, Piróg.

Jeziorak: Ciura, Leszczenko, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Nakielski, Sagan, Czarnota, Kwiatkowski, Sedlewski, Galas, Wacławski. Włodarczyk, Kłosowski, Piórkowski, Banaszek, Nastaj, Deredas, Burzyński.

Sędziowali:

Kamil Żmijewski (sędzia główny), Tomasz Śliwiński (asystent nr 1), Krzysztof Fedak (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec