Zapowiedź meczu forBET IV ligi: Jeziorak Iława — Tęcza Biskupiec

Przed nami preludium do pucharowego boju z Concordią Elbląg. W meczu 27. kolejki forBET IV ligi Jeziorak zmierzy się z najlepszym w tym sezonie beniaminkiem — Tęczą Biskupiec. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17.

Podopieczni Wojciecha Jałoszewskiego przyjadą do Iławy z zamiarem kontynuowania serii meczów bez porażki. Po raz ostatni schodzili oni z boiska pokonani 29 kwietnia, gdy przegrali z Mamrami Giżycko. Jeziorowcy, po zeszłotygodniowej porażce w Lidzbarku Warmińskim, przystąpią do meczu z Tęczą z jasnym celem — powrócić na zwycięską ścieżkę.

Sytuacja w tabeli
Biskupczanie to obecnie ósma drużyna forBET IV ligi. Ich dotychczasowy bilans to 11 zwycięstw, sześć remisów i dziewięć porażek, co przekłada się na dorobek 39 punktów. Do będącego na trzecim miejscu Jezioraka tracą dziewięć „oczek”. Iławianie w rozegranych do tej pory spotkaniach odnieśli 14 wygranych, sześciokrotnie remisowali i tyle samo razy musieli uznać wyższość rywala.

Ostatni mecz
W poprzednim spotkaniu między obiema drużynami górą byli podopieczni Daniela Madeja. Iławianie wygrali z Tęczą 6:0. Na listę strzelców wpisali się wówczas: Rafał Kruczkowski (trzykrotnie), Arkadiusz Kuciński, Krzysztof Kressin oraz Kota Imamoto. Wygrana w Biskupcu otwiera ranking najwyższych zwycięstw Jezioraka w tym sezonie (w lidze). Dla biskupczan z kolei przegrana ta pozostaje najwyższą porażką w trwających rozgrywkach.

Przedsmak aktu głównego
Porażka z Polonią Lidzbark Warmiński sprawiła, że seria wygranych Jezioraka została przerwana. Mecz z Tęczą to dobra okazja, by rozpocząć ją na nowo. Pora na uwerturę, po której czeka nas trzydniowy antrakt, a następnie pucharowy, główny akt tego sezonu.

Autor: Bartłomiej Słomski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji