ZAPOWIEDŹ MECZU MRĄGOWIA MRĄGOWO – JEZIORAK IŁAWA. OKAZJA DO REHABILITACJI

Po falstarcie na inaugurację piłkarze Jezioraka szybko będą mieli okazję do rehabilitacji. Już w środę, 5 sierpnia w Mrągowie będzie idealna okazja do zatarcia złego wrażenia.

Nie takiego początku nowego sezonu oczekiwano na Sienkiewicza. Wydawało się, że po wyrównanych bojach w Wojewódzkim Pucharze Polski z trzecioligowcami, Jeziorak wykorzysta atut własnego boiska i sięgnie po pierwsze punkty. Tymczasem porażka z Mamrami Giżycko sprawiła, że pojedynek z Mrągowią zapowiada się niezwykle interesująco.

Najbliższy przeciwnik Jezioraka przegrał swoje pierwsze spotkanie na wyjeździe z Błękitnymi Pasym 0:2. Trzeba jednak pamiętać, że Mrągowia to solidny zespół forBET IV ligi i podobnie jak Jeziorak będzie szukał szansy na rehabilitację. Motywacji gospodarzom nie zabraknie, o czym wspominał na koferencji po meczu z Błękitnymi trener Mrągowii Mariusz Niedziółka:

– My musimy do każdego meczu podchodzić z takim samym zaangażowaniem, jakby to były Mamry Giżycko czy Jeziorak Iława, a nie liczyć ze coś się samemu uda.
Trener Niedziółka przyznał jednocześnie, że porażka jeszcze bardziej zmotywuje mrągowian.

– Nie zwiesimy głowy przed Jeziorakiem, będziemy chcieli zaprezentować się dużo lepiej. Poziom motywacji zawodników pójdzie w górę, nie możemy takich błędów popełniać i zachowywać się tak koszmarnie, bo na pewno Jeziorak nas wypunktuje.

Liderem zespołu z Mrągowa jest doświadczony obrońca Łukasz Michałowski. Przed sezonem do drużyny Mrągowii dołączył dobrze znany iławskim kibicom Wiktor Bojarowski. Wiktor w rundzie wiosennej sezonu 2018/19 reprezentował barwy Jezioraka.

Od sezonu 2001/2002 zespoły spotykały się na poziomie IV-ligowym 15-krotnie, z czego 11-krotnie górą był zespół znad Jezioraka. 31 sierpnia 2019, w ostatnim ligowym spotkaniu obu drużyn rozgrywanym w Iławie Jeziorowcy pokonali Mrągowię 5:0. Wcześniej, w rundzie wiosennej sezonu 2018/2019 w Mrągowie był remis 1:1.

Bilans meczów z Mrągowią od sezonu 2001/2002:
15 spotkań
11 zwycięstw Jezioraka
2 remisy
2 wygrane Mrągowii
Bramki: 37:12

Zawody poprowadzi Sebastian Sikorski z Olsztyna. Dla osób, które nie będą mogły na żywo wspierać Jeziorowców w walce o ligowe punkty, transmisję przeprowadzi JeziorakTV. Dostęp uzyskać można na stronie -> https://www.tvcom.pl/Gry/Sport-Pilkanozna/Liga-4-liga/ Zapraszamy!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji