Zapraszamy na ostatni mecz w sezonie!

Ostatnia, trzydziesta kolejka ligi jak i ostatni mecz domowy w sezonie. Walka o miejsca na podium ligowej tabeli potrwa do samego końca. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Jezioraka na mecz z Romintą Gołdap, który odbędzie się 15 czerwca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Iławie.
 
Nie będzie nudno do ostatniej minuty ligowych zmagań. Sytuacja na samej górze jak i dole tabeli jest niezwykle napięta. Czas na krótką analizę:
 
Wariant I – z  III ligi spada jeden zespół do forBET IV ligi oraz miejsce otrzymuje Stomil II Olsztyn
W takim wypadku bezpośredni spadek notują 3 drużyny a dwie kolejne grają w barażach z wiceliderami klas okręgowych.
 
Biorąc pod uwagę, że wszyscy z trójki Unia Susz, Czarni Olecko i Rominta Gołdap wygrywają swoje mecze – Czarni Olecko są kandydatem do bezpośredniego spadku. Rominta jednak nie ma łatwego zadania w Iławie, a Olecko podejmuje piątą w tabeli Mrągowie Mrągowo. Jedynie Susz ma prostsze zadanie, jego przeciwnikiem będzie Tęcza Miłomłyn. Sytuacja jednak zaczyna robić się ciekawa, gdyby Olecko wygrało swój mecz(Unię dalej bierzemy za pewniaka na 3 pkt), a Rominta przegrała w Iławie. Wtedy po 26 pkt miałaby Rominta i Czarni a Susz jedno oczko więcej. Rominta jednak wychodzi gorzej na tym układzie. W bezpośrednich meczach między drużynami jest jedna bramka przewagi na korzyść Czarnych a bilans spotkań to 1-1.
 
Wariant II – z III ligi spadają dwa zespoły do forBET IV ligi oraz wchodzi Stomil II Olsztyn.
No i tutaj bezpośredni spadek notują aż cztery zespoły a dwa kolejne grają baraże. Jeżeli weźmiemy pod uwagę powyższe wyniki to realne szanse na udział w barażu ma Unia Susz. Olecko i Gołdap spadają bezpośrednio. Ponadto Zatoka Braniewo lub Granica Kętrzyn również grają baraż.
 
Wariant III – z III ligi nie spada żaden zespół do forBET IV ligi oraz wchodzi Stomil II Olsztyn
Tutaj sytuacja jest prosta. Bezpośrednio spadają tylko Drwęca Nowe Miasto Lubawskie oraz Tęcza Miłomłyn. Trójka – Susz, Olecko i Gołdap biją się o miejsce dające bezpośrednie utrzymanie, pozostała dwójka gra w barażach
 
Jeżeli chodzi po podium tabeli to teoretycznie Jeziorak ma jeszcze szanse na drugie miejsce. W praktyce jednak Motor Lubawa musiałby zremisować (lub przegrać) z Granicą Kętrzyn, a my wygrać u siebie z Gołdapią. Wtedy Motor jak i Jeziorak miałyby po 67 punktów i bilans spotkań 1-1, ale to zespół z Iławy zdobył więcej bramek. W przypadku potknięcia w Iławie i wygranej GKS-u Wikielec w Korszach spadamy na 4 miejsce.
 
Spotkanie wcale nie będzie należało do tych “łatwiejszych”. Z powyższych analiz jednoznacznie wynika, że Rominta Gołdap dołoży wszelkich starań, żeby utrzymać się w forBET IV lidze.
 
Serdecznie zapraszamy na spotkanie! Mecz odbędzie się 15 czerwca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Iławie. Wstęp to standardowo 10 złotych. Rodzina Jezioraka wchodzi za darmo. 
Podczas spotkania będzie mogli nabyć ostatnią kartę kolekcjonerską do naszego albumu oraz inne gadżety klubowe w budce spikera.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji