Zepsuliśmy święto Zatoce. Zatoka Braniewo – Jeziorak Iława 0:4 (0:1)

Za nami bardzo udana Wielka Sobota. Piłkarze Jezioraka pewnie wygrali, pokonując 4:0 Zatokę z Braniewa. Mecz Zatoki z Jeziorakiem był częścią obchodów 75-lecia braniewskiego klubu, a także pożegnaniem ze Stadionem Miejskim w Braniewie. Już w najbliższych dniach rozpocznie się obszerna przebudowa tego obiektu.

Było to piłkarskie święto, które poprzedziły i zakończyły piękne uroczystości. Iławianie byli ostatnią drużyną, która zagościła na stadionie w Braniewie, gdyż za kilka dni po tym obiekcie zostaną tylko wspomnienia, a rozpoczną się prace rozbiórkowe i budowa nowego stadionu. Zatoka rozpoczęła również jubileusz 75-lecia założenia klubu. Piłkarze Jezioraka nieco „popsuli te uroczystości”.

Iławianie szybko przeszli do ataku, już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Błąd piłkarzy Zatoki wykorzystał Michał Kwiatkowski. Goście dalej atakowali, lecz na kolejne trafienia było trzeba poczekać. Chwilę po przerwie miejscowi trafili w poprzeczkę, a w 53. minucie Kuba Szymanowski zmarnował rzut karny, obronił go Dawid Ciura. Bramkarz Jezioraka wybił piłkę do Tomasza Wacławskiego, który przebiegł pół boiska i został sfaulowany przez Przemysława Matelskiego, który otrzymał czerwoną kartkę, za podwójne napomnienie! W 64. minucie Tomasz Wacławski popisał się strzałem zza pola karnego, a piłka wpadła do bramki. Cztery minuty później Paweł Sagan zgrał piłkę głową do Michała Bartkowskiego, a ten bez żadnych obiekcji skierował futbolówkę do sieci Tomasza Ptaka, niegdyś bramkarza Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin.

W 86. minucie padła ostatnia tego dnia bramka. Pięknym strzałem popisał się Michał Kwiatkowski, który z pewnością zostanie autorem bramki kolejki. Kilka minut później niezawodny sędzia, pan Kamil Żmijewski z Elbląga zakończył spotkanie.

Piłkarze Jezioraka w sobotę zagrają w Iławie z Błękitnymi Orneta. Początek o godzinie 16:00.

Zatoka Braniewo – Jeziorak Iława 0:4 (0:1)

– Michał Kwiatkowski 2′, 86′, Tomasz Wacławski 64′, Michał Bartkowski 68′.

Żółte kartki:

Przemysław Matelski, Przemysław Matelski, Rafał Jakimczuk.

Czerwona kartka:

Przemysław Matelski (za dwie żółte).

W 53. minucie Kuba Szymanowski nie wykorzystał rzutu karnego, Dawid Ciura obronił.

Zatoka: Ptak, Mowczyn (58 Lewandowski), Chomko (46 Redesiuk), Szpakowski (78 Opalan), Wolak (78 Kowzan), Graczyk, Matelski, Szymanowski, Jakimczuk, Wieliczko (70 Sawicki), Grzyb.

Jeziorak: Ciura, Sagan, Galas, Bartkowski, Czarnota, Sedlewski, Kwiatkowski, Piórkowski (76 Banaszek), Wacławski (87 Burzyński), Leszczenko, Zalewski (85 Kłosowski).

Sędziowali: Kamil Żmijewski (sędzia główny), Mateusz Piechotka (asystent nr 1), Michał Krakowiak (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec