Znakomite rozpoczęcie sezonu! Jeziorak Iława – Błękitni Pasym 4:0 (2:0)

Iławianie znakomicie rozpoczęli sezon. Poprzednie trzy sezony w forBET IV lidze zaczynaliśmy od porażek, lecz tym razem rozpoczęliśmy rozgrywki w dobrych nastrojach. Piłkarze Jezioraka zwyciężyli 4:0.

Ostatni raz pierwszy mecz sezonu wygraliśmy w lidze okręgowej, kiedy 12 sierpnia 2017 r., jako beniaminek w sezonie 2017/2018 pokonaliśmy 6:2 Radomniak Radomno. Kolejce inauguracje były kiepskie. Porażka 1:7 z GKS Wikielec, 1:3 z Polonią Lidzbark Warmiński i 2:3 z Mamrami Giżycko, które zasłużenie awansowały do III ligi. Mówi się do trzech, a my powiemy „do czterech razy sztuka”. Tym razem udanie weszliśmy w sezon, mając konkretne cele, szeroką kadrę i głód zwycięstw.

Jest piękna, słoneczna niedziela. Radar burzowy pokazuje, że może troszkę popadać, ale ostatecznie słońce zaświeciło nad stadionem Jezioraka, i uśmiech pojawił się na twarzach kibiców. Już w pięćdziesiątej drugiej sekundzie meczu, wychodzimy na prowadzenie. Szybki atak Jezioraka, zamieszanie w polu karnym, Radosław Galas zagrywa do Cezarego Nowińskiego, i piłkarze IKS-u prowadzą z Błękitnymi.

Miejscowi, uskrzydleni szybko strzeloną bramką, idą za ciosem. W czternastej minucie Patryk Czarnota wypatrzył biegnącego Radosława Galasa, zagrał znakomitą, długą piłkę na wolne pole, Galas opanował futbolówkę, niczym Leo Messi minął jak tyczki rywali, zdobywając pięknego gola na 2:0.

Zawodnicy z Pasymia jednak nie poddawali się, szukali kontaktowego gola. W 37. po pięknej, zespołowej akcji, Szymon Chrzanowski uderzył jak z armaty, obijając poprzeczkę bramki Dawida Ciury. Podopieczni najmłodszego trenera w lidze, 28-letniego grającego szkoleniowca – Patrycjusza Malanowskiego, w trakcie całego meczu stworzyli sobie kilka sytuacji, jednak nie były to klarowne sytuacje, a takie stwarzali iławianie. Akcje Jezioraka były bardzo groźne, jednak świetnie spisywał się golkiper Błękitnych – Paweł Brzozowski.

Kolejny gol padł w 73. minucie. Prawą flanką pomknął niczym sprinter Tomasz Sedlewski, zagrał znakomitą piłkę wzdłuż pola karnego, Tomasz Wacławski mądrze przepuścił piłkę do Nowińskiego, popularny “Messi” opanował piłkę, minął bramkarza i posłał ją do sieci. Piętnaście minut później Arkadiusz Kuciński zagrał do Nowińskiego, ten po chwili oddał mu futbolówkę, którą z ostrego konta umieścił w bramce. Jeziorak Iława wygrał 4:0.

Następny mecz Iławianie zagrają w sobotę 14 sierpnia o godzinie 16:00 z DKS-em Dobre Miasto. Spotkanie odbędzie się w Iławie.

Jeziorak Iława – Błękitni Pasym 4:0 (2:0)

Cezary Nowiński 1′, 73′, Radosław Galas 14′, Arkadiusz Kuciński 88′.

Żółte kartki:

– Sachajczuk, Sokołowski.

Sędziowali: Wojciech Krztoń (sędzia główny), Tomasz Radziszewski (asystent nr. 1.), (Adrian Dąbrowski (asystent nr. 1.).

Jeziorak: Ciura, Sedlewski, Słomski, Kwiatkowski (54 Parulis), Figurski (87 Stanikowski), Galas (76 Kuciński), Foj (76 Zalewski), Nowiński, Czarnota (87 Deredas), Flis (87 Kłosowski), Wacławski.

Autor: Karol Synowiec