Akademia IKS Jeziorak Iława z certyfikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej!

Zarząd klubu pragnie z wielką radością poinformować, że Akademia IKS Jeziorak Iława ponownie uzyskała certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej w III cyklu Programu Certyfikacji. Uzyskanie odznaki PZPN jest pierwszym, lecz wielkim krokiem do reorganizacji funkcjonowania Akademii, która umożliwi podwyższanie jakości szkolenia młodych adeptów futbolu.

Kilka dni temu Polski Związek Piłki Nożnej przyznał Akademii Iławskiego Klubu Sportowego Jeziorak Iława brązową Certyfikację, o którą zarząd klubu zabiegał od kilku miesięcy. Certyfikacja sprawi, że wzrośnie poziom szkolenia zawodników, wpłynie również na funkcjonowanie pierwszej drużyny, rozwój trenerów, klubu, a także samych zawodników. Dzieci i młodzież, dzięki temu będą sobie lepiej radzić w otaczającym świecie, w którym jest zagrożeń cywilizacyjnych, których celem jest regres, nie progres. Jeziorak i jego Akademia jest nie tylko szkółką piłkarską, ale ważną placówką wychowawczą, która kształtuje ciało, umysły, a także wpaja uniwersalne, ważne w życiu wartości, które są niezbędne w społeczeństwie.

Cieszymy się, że otrzymaliśmy Certyfikat PZPN. Przyznanie brązowej Certyfikacji to dopiero początek drogi, którą sobie wyznaczyliśmy. Czeka nas ciężka praca, żeby utrzymać Certyfikat, a z czasem postarać się o kolejny: srebrny. Chciałbym podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt–to nasz wspólny sukces. – Powiedział trener koordynator Akademii–Bartłomiej Boros.

Program Certyfikacji, sam w sobie ma na celu podnoszenie jakości szkolenia zawodników na terenie całej Polski. Brązową odznakę Jeziorakowi przyznała Komisja Weryfikacyjna PZPN, a jej otrzymanie jest jednoznaczne ze spełnieniem wielu kryteriów szkoleniowych. Akademia została oceniona bardzo pozytywnie pod względem kwalifikacji zawodowych trenerów, standardów szkoleniowych i bezpieczeństwa!

Zdobycie brązowej Certyfikacji jest pierwszym krokiem na drodze przemiany funkcjonowania Akademii, której głównym celem jest szkolenie adeptów na profesjonalnych piłkarzy mogących zasilić szeregi drużyny seniorskiej. Bez silnej i dobrze funkcjonującej Akademii, nigdy nie będzie w Iławie silnej drużyny seniorskiej w perspektywie długoterminowej oraz zasadnej ekonomicznie na miarę możliwości naszego miasta. Stąd szereg zmian wprowadzonych przez Zarząd IKS Jeziorak, jakie dotyczą funkcjonowania i współpracy w całym klubie. Zdobycie brązowej Certyfikacji wiąże się z dodatkowym nakładem obowiązków, z jakimi musi zmierzyć się cały klub, a przede wszystkim jego trenerzy. Mamy w swoich szeregach bardzo dobrych trenerów, legendy iławskiego futbolu, pasjonatów piłki nożnej, najlepszych fachowców w Iławie i okolicy. W imieniu całego Zarządu IKS Jeziorak Iława, chciałem wszystkim serdecznie podziękować za dodatkowe zaangażowanie, aby udało się osiągnąć pierwszy cel wyznaczony przez Zarząd IKS Jeziorak Iława. To na pewno bardzo ważna informacja, z której bardzo się cieszymy. – Dodał wiceprezes Jezioraka–Piotr Śnihur.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji