Dziś przyjedzie Fabian Wieliczko. Przed meczem Jeziorak Iława – Błękitni Orneta

W piękne sobotnie popołudnie piłkarze Jezioraka podejmą kolejnego rywala, tym razem rozgrywając mecz 22. kolejki forBET IV ligi. Iławianie w dzisiejszym spotkaniu zmierzą się z Błękitnymi Orneta.

Z kibicowskiego i piłkarskiego kalendarza, wyrwaliśmy kolejną kartkę, pod którą widniała aktualna data. W sobotę 23 kwietnia piłkarze Jezioraka zmierzą się z Błękitnymi Orneta. Iławianie weszli na dobrą, zwycięską ścieżkę, a wygrana 4:0 w Braniewie i zwycięstwo w tym samym rozmiarze z Polonią Iłowo, świadczą o dobrej formie piłkarzy Wojciecha Tarnowskiego. Piłkarze Jezioraka zajmują obecnie czwartą pozycję w tabeli, tracąc dwa punkty do trzeciej Polonii Lidzbark Warmiński, która rozegrała już swoje spotkanie, wygrywając 5:0 z MKS-em Korsze.

Błękitni Orneta, mimo walki o utrzymanie mają przebłyski, pokazują wielokrotnie, że nie można przejść wobec drużyny z Ornety obojętnie. Niedawno sprawili sensację, kiedy 2 kwietnia pokonali 2:1 lidzbarską Polonię. Gole dla podopiecznych Fabiana Wieliczko (o którym za chwilę opowiemy więcej) strzelali Tomasz Zaborny i Michał Kurywczak. W poprzednim spotkaniu Błękitni przegrali na własnym terenie 0:4 z Huraganem Morąg. Piłkarze naszego dzisiejszego rywala zajmują przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli, zapisując do tej pory siedemnaście punktów.

W meczu siódmej kolejki wygraliśmy w Ornecie 3:0 (2:0). Gole dla iławian zdobyli Tomasz Wacławski, Radosław Galas i Paweł Sagan. Tak padły gole w tamtym spotkaniu:

18 września, 2021 roku, piłkarze Jezioraka wygrali w Ornecie 3:0.

Szkoleniowcem drużyny, z którą nam przyjdzie dziś się zmierzyć, jest Fabian Wieliczko, będący wychowankiem Jezioraka. Przez wiele lat strzegł bramki drużyn z naszego regionu, a także pracował jako trener między innymi Ewingów Zalewo, Unii Susz, czy Polonii Pasłęk. Wieliczko prowadzi również juniorów Huraganu Morąg, występujących w Makroregionalnej Lidze Juniorów U-19.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Zapraszamy serdecznie na stadion, który znajduje się przy ulicy Sienkiewicza. Cena biletu wstępu wynosi 10 złotych, posiadacze kart Rodziny Jezioraka mają wstęp wolny.

Link do transmisji:

Dzisiejszy mecz poprowadzą: Mateusz Korneluk (sędzia główny), Mateusz Piechotka (asystent nr 1), Paweł Nowicki (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji