Dziś zagramy z Zawiszą. Przed meczem Zawisza Bydgoszcz – Jeziorak Iława

Zawisza Bydgoszcz, kto nie zna tego zespołu? Bydgoszczanie odnosili wielkie sukcesy, występowali w ekstraklasie, a w 2014 roku zdobyli Puchar Polski, dało im przepustkę do Ligi Europy. Niestety podzielili los Jezioraka, bydgoszczanie dwa lata później zameldowali się w „Bundeslidze”, czyli rodzimej b–klasie. Piłkarze, trenerzy, działacze i kibice bydgoskiego Zawiszy zrobili świetną robotę, teraz grają w III lidze. Iławski Jeziorak dziś zmierzy się właśnie z Zawiszą, by rozegrać kolejny sparing, naszym rywalem będzie drużyna prowadzona przez Piotra Kołca, niegdyś piłkarzem Jezioraka.

Za piłkarzami Jezioraka kolejny pracowity tydzień. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego w tym tygodniu trenowali na boisku, w sali sportowej, a także odbyli zajęcia w siłowni. Podsumowaniem trzeciego tygodnia przygotowań będzie mecz z III–ligowym Zawiszą.

Zawisza Bydgoszcz jest beniaminkiem III ligi (gr 2), zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Trenerem naszych dzisiejszych rywali jest doskonale znany w Iławie Piotr Kołc, który wiosną sezonu 2009/2010 grał w Jezioraku. Iławianie wówczas dumnie reprezentowali Iławę w II lidze, odnosząc świetne wyniki. Piotr Kołc rozegrał w barwach Jezioraka dwanaście meczy, zdobywając dwa gole. Szkoleniowiec Zawiszy trafiał dla Jezioraka w dwóch zremisowanych przez iławian spotkaniach. Strzelał przeciwko Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki i Resovi Rzeszów. Piotr Kołc był również trenerem Sokoła Ostróda, z którym awansował do II ligi. Warto wspomnieć, że były trener “Trójkolorowych” został do Jezioraka ściągnięty, przez obecnego szkoleniowca iławian.

Bydgoszczanie są doskonale znani z piłki na najwyższym poziomie, z solidnym szkoleniem młodzieży, a także z wieloma sukcesami, w tym największym, jakim było zdobycie w sezonie 2013/2014 Pucharu Polski. Dla piłkarzy Zawiszy była to przepustka do Ligi Europy. Niestety jesienią 2016 “Wojskowi”, musieli rozpocząć grę od b–klasy, budując od nowa klub.

Podczas odbudowy Zawiszy i Jezioraka, splątały się nasze drogi. Ścieżki uznanych marek, firm, społeczności, które musiały zrobić kilka kroków wstecz, by w przyszłości zrobić kilka kroków do przodu, nawiązując do największych sukcesów, tworząc teraźniejszość, która pozwala budować przyszłość. Fundamentem jej będzie unikanie powielania błędów, a także opieranie się na ludziach, którym bliski jest los klubu, na społeczności lokalnej.

Z Zawiszą w ostatnich latach spotykaliśmy się trzykrotnie, za każdym razem w sparingowym wojażu.

Zawisza Bydgoszcz – Jeziorak Iława 1:1 (1:1)

Adrian Brzeziński 29′ – Dawid Kowalski 15′ (mecz rozegrano 27 stycznia 2018 r.).

Jeziorak Iława – Zawisza Bydgoszcz 5:1 (1:0)

Wojciech Figurski 17′, Wiktor Bojarowski 69′, Radosław Galas 77′, Arkadiusz Kuciński 85, Daniel Madej 88′ – ? 79′ (mecz rozegrano 9 lutego 2019 r.).

Zawisza Bydgoszcz – Jeziorak Iława 1:1 (1:0)

Patryk Straszewski 42′ – Łukasz Suchocki 87′ (mecz rozegrano 20 lipca 2019 r.).

Życzymy tego, by Zawisza w ciągu najbliższych lat nawiązał do lat swojej największej chwały. My jako Rodzina Jezioraka również dążymy do tego, chcemy nawiązać do czasów największej świetności Iławskiego Klubu Sportowego.

Dzisiejszy mecz zostanie rozegrany w Bydgoszczy, na boisku, które mieści się przy ulicy Sielskiej 12. Początek sparingowej potyczki o godzinie 14:00.

Autor: Karol Synowiec

Foto: Krystian Knobelzdorf

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji