Jak dojechać na stadion, co warto zobaczyć w Iławie, jak spędzić czas wolny? Kilka ciekawostek dla kibiców z Gdańska

W sobotę 4 września piłkarze Jezioraka Iława podejmą Lechię Gdańsk, która zajmuje szóste miejsce w ekstraklasie. Będzie to mecz jubileuszowy, 75-lecia Jezioraka, a także klubu z Gdańska. Zachęcamy kibiców z Gdańska, do tego, by sprawdzili jak dojechać szybko do stadionu, co warto zobaczyć w Iławie, a także jak spędzić wolny czas. Zachęcamy do tego, by dobrze zjeść, a także popływać na fali Jezioraka, najdłuższego Jeziora w Polsce!

Przed nami wielkie święto! Iławski Klub Sportowy Jeziorak Iława rozegra mecz 75-lecia, który powinien zostać rozegrany w ubiegłym roku. Niestety pandemia Covid-19 pokrzyżowała te plany, a te obecne również mocno ogranicza. Iławianie jutro, w sobotę 4 września, rozegrają mecz jubileuszowy, grając towarzysko z Lechią Gdańsk, z którą dzielą podobną historię.

Chcemy nieco ułatwić kibicom z Gdańska, a także spoza Iławy, przyjazd na Stadion Miejski. Polecamy transport kolejowy, gdyż węzeł iławski jest jednym z najważniejszych w Polsce, oferując połączenia z największymi miastami w naszym kraju, a także połączenia międzynarodowe. Przy Stadionie Miejskim znajduje się dworzec kolejowy-Iława Miasto, przy którym zatrzymują się pociągi POLREGIO. Stacja kolejowa znajduje się naprzeciwko bramy stadionu, a ostatni pociąg z Gdańska przed rozpoczęciem spotkania zatrzymuje się przy stacji Iława Miasto o godzinie 14:41. Zachęcamy również do tego, by do Iławy przyjechać szybciej, zatrzymując się przy stacji kolejowej-Iława Główna. Zachęcamy do skorzystania wówczas z usług ZKM Iława, taxi, bądź spaceru po jednym z najpiękniejszych miast w tej części Polski, które w okresie międzywojennym było nazywane “Perłą Oberlandu”.

Co warto zobaczyć w Iławie? Jak spędzić czas?

Zachęcamy do tego, by zobaczyć iławskie zabytki, ratusz miejski, a także XIV-wieczny gotycki kościół, którym opiekują się Misjonarze Oblaci. Pod Iławą warto zwiedzić ruiny zamku w Szymbarku (niedługo rozpocznie się odbudowa), a także ruiny pałacu w Kamieńcu, który w okresie międzywojennym był nazywany “Wersalem wschodu”. Tam również mieszkał sam Napoleon Bonaparte, kiedy rozkwitł jego romans z panną Walewską. Iława i okolice skrywają w sobie wielką historię, a nasze miasto gościło wielokrotnie osoby, które odegrały wielkie role w historii świata. Również sławni i słynni pochodzili z naszego małego, lecz pięknego miasta.

Iława słynie z dobrych lokali gastronomicznych. Zachęcamy do tego, by skorzystać z zaprzyjaźnionych z Jeziorakiem lokali. Swoje usługi oferuje “Pod Omegą” , Pizzeria “Da Grasso” , restauracja “U Czapy” , a także hotel-restauracja “Leśna“. Warto również skorzystać z usług miejskiego promu “Ilavia“, który oferuje rejs po najdłuższym jeziorze w naszym kraju. Również warto skorzystać z usług “NA FALI – WYNAJEM ŁODZI BEZ PATENTU“. Zachęcamy do tego by skorzystać z usług restauratorów, hoteli, z usług oferowanych przez sponsorów Jezioraka!

Zapraszamy do Iławy!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji