Jeziorak Iława – Rodło Kwidzyn 7:0. Wygrana w pierwszym sparingu

Piłkarze Jezioraka w sobotę 20 stycznia rozegrali pierwszą grę kontrolną. Iławianie pokonali grające w lidze okręgowej Rodło Kwidzyn 7:0. Przed zespołem znad najdłuższego jeziora w Polsce kolejny tydzień przygotowań, czego podsumowaniem będą w najbliższą sobotę dwa sparingi. Jeziorak zagra ze Spartą Brodnica i Welem Lidzbark.

W trudnych warunkach atmosferycznych piłkarze IV ligowego Jezioraka podejmowali grające w pomorskiej Keeza klasie okręgowej (grupa Gdańsk II) Rodło Kwidzyn. W zespole Rodła występuje były zawodnik Iławskiego Klubu Sportowego Jakub Stanikowski.

Zespół grający w warmińsko-mazurskiej forBET IV lidze mimo śnieżnej aury wysoko, bo wynikiem 7:0 pokonał Rodło. Szkoleniowiec Jezioraka Jarosław Chodowiec mógł skorzystać z dwudziestu sześciu zawodników. Pierwszy raz w niebiesko-białych barwach mogliśmy zobaczyć Alana Klimka i Patryka Harasima. Ten pierwszy dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją również na boisku zobaczyliśmy Szymona Nastaja.

Poprosiliśmy po meczu o komentarz trenera Jarosława Chodowca. – Jestem zadowolony z pracy, jaką zawodnicy wkładają na treningach. Wróciła dobra atmosfera i chęci do pracy zawodników. Co było widać w dzisiejszym meczu. Bardzo dobra wybiegana jednostka treningowa. A to na tym etapie jest najważniejsze. Choć wygrana również cieszy. Buduje morale naszych zawodników. Dziś w meczu zagrało 23 zawodników i nie było jeszcze z przyczyn osobistych 4 zawodników w tym Kressina i Kłosowskiego. Więc jest moc do pracy i z kim pracować. Pracujemy dalej. – powiedział w rozmowie z nami szkoleniowiec iławian.

W sobotę 27 stycznia piłkarze Jezioraka rozegrają dwa sparingi. O 11:30 w Iławie zmierzą się ze Spartą Brodnica, a o 18:45 z Welem Lidzbark.

Jeziorak Iława – Rodło Kwidzyn 7:0

Gole: Klimek 2, Zaw. testowany, Panek, Kochalski, Szramka, Szantyr.

JEZIORAK: Włodarczyk, Kolcz, I. Szulc, Zawodnik testowany, Sedlewski, Ogrodowski, Szramka, Zawodnik testowany, Panek, Szantyr, Klimek. Sobolewski, Midas, P. Szulc, Kłosowski, Kressin, Turowski, Kochalski, Harasim, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Nastaj, Cieślikowski.

Sędziował: Daniel Szul

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji