Już dziś derby powiatu! Przed meczem Motor Lubawa – Jeziorak Iława

Dziś w Lubawie odbędzie się wielkie piłkarskie wydarzenie! O godzinie 18:00 rozpoczną się derby powiatu, w których Motor Lubawa zmierzy się z Jeziorakiem Iława.

Mecze pomiędzy Jeziorakiem Iława a Motorem Lubawa, zawsze cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ma w tym żadnego przypadku, gdyż takowe występują wyłącznie w języku polskim. Derby powiatu iławskiego zawsze obfitowały w piękne akcje, walkę o każdy metr boiska, doping kibiców obu ekip, a także w piękne gole, które są najważniejszym składnikiem.

Obie drużyny rywalizowały ze sobą wielokrotnie, a opisanie wszystkich pojedynków to materiał na osobną, wielce obszerną publikację. W poprzednim sezonie rywalizowaliśmy ze sobą trzykrotnie, raz w Wojewódzkim Pucharze Polski i dwa razy w forBET IV lidze. 9 września zmierzyliśmy się ze sobą w II Rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski. W regulaminowym czasie padł wynik 1:1, zwycięzcę musiały ostatecznie wyłonić rzuty karne, a te lepiej wykonywali lubawianie, zwyciężając 4:3. 31 października spotkaliśmy się w Iławie, padł remis 2:2, a w piątek 11 czerwca Motor pokonał iławian 4:1.

Po dwóch kolejkach piłkarze Wojciecha Figurskiego z dorobkiem sześciu punktów zajmują trzecią lokatę. Iławianie w poprzednim meczu pokonali 1:0 DKS Dobre Miasto, a jedynego gola zdobył Cezary Nowiński. W środę Jeziorowcy pokonali w meczu II Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski zespół Huraganu Morąg, awansowali, po dogrywce wygrywając 4:3. Dla Jezioraka dwukrotnie trafił Patryk Czarnota, a solidarnie po jednym golu zdobyli Radosław Galas i Paweł Sagan. Podopieczni trenera Krzysztofa Malinowskiego po zwycięstwie 1:0 z Mazurem Ełk i porażce 1:3 z Huraganem Morąg są na siódmej pozycji. Honorową bramkę dla Motoru zdobył Cezary Sobolewski. Lubawianie w środę, w meczu II Rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali 4:1 Dąb Kadyny. W Kadynach gole dla Motoru zdobywali Łukasz Goździejewski, Radosław Gajewski, Denys Diemishev i Bartosz Korpalski.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 20 sierpnia, o godzinie 18:00.

Sędzią głównym w tym meczu będzie Marcin Szczerbowicz, jego asystentami będą Jacek Makowski i Sebastian Wiśniewski.

Autor: Karol Synowiec

Foto: Krystian Knobelzdorf

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji