Mocne uderzenie w pierwszym sparingu. Jeziorak Iława – Unia Susz 11:1 (2:0)

W sobotę 15 stycznia, piłkarze Jezioraka rozegrali pierwszy mecz kontrolny, który był podsumowaniem pierwszego tygodnia zajęć podczas zimowego okresu przygotowawczego. Iławianie pokonali aż 11:1 Unię Susz, która walczy o awans do forBET IV ligi. Pięć goli w drugiej połowie zdobył Michał Bartkowski, zawodnik pozyskany z GKS Wikielec.

Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego we wtorek 11 stycznia rozpoczęli zimowy okres przygotowawczy, a wczoraj rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Iławianie zdobyli przeciwko grającej o klasę niżej Unii Susz jedenaście goli, tracąc jednego. Trener Jezioraka desygnował na to spotkanie dwie jedenastki.

W pierwszej części zagrali zawodnicy Akademii IKS Jeziorak Iława, którzy pukają do drzwi szatni pierwszego zespołu, a którym przygląda się szkoleniowiec Iławskiego Klubu Sportowego. Przez pierwsze czterdzieści pięć minut zagrali również młodzieżowcy, mający już za sobą grę w pierwszej drużynie, także będący na testach w Jezioraku Maciej Banaszek.

W drugiej połowie kibice byli świadkami strzeleckiej kanonady, która doprowadziła do dwucyfrowego wyniku. W tej części meczu zagrali starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy, w tym Michał Bartkowski, autor pięciu trafień. Dodajmy też, że w drugiej odsłonie spotkania zaprezentował się Borys Piórkowski, również wpisał się na listę strzelców.

Sobotni sparing należy uznać za udany, obie jedenastki wystawione przez szkoleniowca Jezioraka pokazały się z dobrej strony.

Piłkarze Jezioraka następny sparing rozegrają w sobotę 22 stycznia o godzinie 11:00. W Iławie zmierzą się z Powiślem Dzierzgoń.

Jeziorak Iława – Unia Susz 11:1 (2:0)

Wiktor Topolewski 2′, Szymon Nastaj 26′, Tomasz Wacławski 56′, Borys Piórkowski 59′, Michał Bartkowski 61′, 77′, 79′, 84′, 89′, Michał Kwiatkowski 63′, Tomasz Sedlewski 67′ – Łukasz Luliński 73′.

Żółta kartka:

Krystian Staniec.

Jeziorak w pierwszej połowie: Włodarczyk, Kłosowski, Burzyński, Falkowski, Wieński, Banaszek, Górski, Nastaj, Deredas, Topolewski, Czarnota.

Jeziorak w drugiej połowie: Włodarczyk, Parulis, Kressin, Zalewski, Wacławski, Piórkowski, Sedlewski, Czarnota, Kwiatkowski, Bartkowski, Galas.

Unia: Rutecki, Bieńkowski, Zakrzewski, A. Laskowski, zawodnik testowany, Łazarczyk, Cacan, Barwiński, Bińczak, Luliński, Staniec. K. Chodowiec, Jańniewicz, Popławski, zawodnik testowany, Trzciński.

Sędziowali:

Arkadiusz Wierzbowski (sędzia główny), Rafał Rabczyński (asystent nr 1), Grzegorz Marchlewski (asystent nr 2).

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji