Przed meczem Delfin Rybno – Jeziorak Iława

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie to bardzo emocjonujące zakończenie rundy jesiennej Klasy okręgowej. Niekwestionowany lider tabeli Jeziorak zagra na wyjeździe z Delfinem Rybno – drużyną, która wygrała wszystkie mecze u siebie, a rywalom strzelała średnio 8 bramek na mecz. Początek w niedzielę 12 listopada o godz. 13.
 
Delfin Rybno w ubiegłym sezonie grał w IV lidze. Zdobywając 29 punktów dających ostatecznie trzecie od końca (14.) miejsce w tabeli, spadł do “okręgówki”. W aktualnych rozgrywkach nasi niedzielni rywale radzą sobie bardzo dobrze. Zajmują 3. miejsce ze stratą 15 punktów do Jezioraka.
 
Analizując formę drużyny z Rybna można pokusić się o stwierdzenie, że zespół gra bardzo niestabilnie. Wygrał wszystkie sześć meczów przed własną publicznością zdobywając w każdym średnio 8 goli. Tymczasem na wyjazdach nasi rywale grają słabo. 1 zwycięstwo, 4 remisy i 3 porażki dają ekipie trenera Radosława Wasielewskiego zaledwie 10. miejsce w tej klasyfikacji.
 
Jeziorak z kolei radzi sobie wyśmienicie zarówno w domu, jak i na wyjazdach. 13 zwycięstw i jeden bezbramkowy remis w Zwierzewie z Kormoranem – ten dorobek daje drużynie trenera Wojciecha Figurskiego pewne 1. miejsce w tabeli i bezpieczną 15-nasto punktową przewagę nad goniącymi rywalami (niektórzy mają jeden mecz zaległy).
 
Niedzielny pojedynek dwóch najbardziej bramkostrzelnych drużyn w lidze zapowiada się bardzo interesująco. Z tego, że Jeziorak jedzie do niezdobytej dotąd twierdzy Rybno, zdają sobie sprawę także kibice. Od wielu dni mobilizują się i zapowiadają, że w licznym gronie pojadą za drużyną, aby ją wspierać. Zbiórkę zaplanowali na parkingu “małej” stacji przy ul. Stacyjnej o godz. 11:30.
 
Początek meczu w niedzielę 12 listopada o godz. 13. Spotkanie poprowadzi trójka arbitrów: Jarosław Kosobucki (sędzia główny), Grzegorz Efczyński (asystent nr 1) i Oleksandr Tkachenko (asystent nr 2).
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji