Przed meczem Jeziorak Iława – Czarni Rudzienice

Kiedyś razem grali w “napadzie” i stanowili o sile Jezioraka, teraz zmierzą się jako trenerzy. Mecz Jeziorak Iława – Czarni Rudzienice to nie tylko derby powiatu, to też pojedynek między Wojciechem Figurskim i Jarosławem Chodowcem.
 
Drużyny Jezioraka i Czarnych w ostatnich latach nie miały wielu okazji do rywalizacji w meczach o stawkę. Jedynie w dwóch poprzednich edycjach Wojewódzkiego Pucharu Polski trafiliśmy na siebie. W obu przypadkach zwyciężyliśmy. W sezonie 2016/17 5:0 w 1/16 finału i rok wcześniej 2:1 na tym samym etapie rozgrywek.
 
Dziś Jeziorak to lider Klasy okręgowej, który wygrał 21 ostatnich meczów ligowych w Iławie. Czarni z kolei zajmują trzecią od końca pozycję w tabeli z 8 punktami zdobytymi w dziewięciu meczach. Nasi rywale są też jedyną w lidze drużyną, która w tym sezonie przegrała wszystkie swoje mecze wyjazdowe (cztery).
 
Nie ma jednak co oglądać się na statystyki, bo i tak zapowiada się ciekawe widowisko. W Iławie dojdzie nie tylko do derbów powiatu na poziomie okręgowym, dojdzie też do starcia dwóch trenerów – Wojciecha Figurskiego i Jarosława Chodowca – którzy niemal 15 lat temu wspólnie grali w “napadzie” i zdobywali bramki dla Jezioraka. W sezonie 2003/04 IV ligi Figurski był królem strzelców z 32 trafieniami, zaś Chodowiec goli miał 13 i był trzecim pod względem skuteczności piłkarzem z Iławy.
 
Mecz 10. kolejki Klasy okręgowej 2017/18 Jeziorak Iława – Czarni Rudzienice odbędzie się w sobotę 7 października o godz. 16:00. Wstęp na to spotkanie wynosi 5 zł, członkowie Rodziny Jezioraka wchodzą za darmo.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji