Przed meczem Polonia Iłowo – Jeziorak Iława

W sobotę kolejna ligowa potyczka Jezioraka. Drużyna trenera Wojciecha Figurskiego wyjeżdża do Iłowa na mecz z tamtejszą Polonią. Statystyki i historia bezpośrednich pojedynków obu drużyn są po stronie iławian. Jak będzie tym razem? Początek rywalizacji o godz. 16:00.
 
Drużyny Polonii Iłowo i Jezioraka Iława w ostatnich latach grały ze sobą w lidze dwukrotnie. Było to w sezonie 2013/14 Klasy okręgowej. Jesienią w Iławie Jeziorak zwyciężył 1:0, zaś na wiosnę, na wyjeździe, 2:0.
 
Aktualnie nasi rywale zajmują 9. miejsce w tabeli “okręgówki”. Na koncie mają po dwa zwycięstwa i porażki oraz jeden remis. Polonia przegrała u siebie na inaugurację sezonu z Kormoranem Zwierzewo 2:4 (Jeziorak zremisował na wyjeździe z Kormoranem 0:0), a następnie zremisowała na wyjeździe 2:2 z Płomieniem Turznica, którego ostatnio Jeziorak pokonał w Iławie 4:0. Kolejne dwa mecze nasi rywale grali na własnym terenie i oba wygrali: z Polonią Pasłęk 6:2 oraz z wiceliderem tabeli Kaczkanem Huragan II Morąg 3:0. W minionej kolejce Polonia zanotowała wysoką porażkę 1:6 z Dębem w Kadynach.
 
Jeziorak z kolei jest liderem tabeli nieprzerwanie od 2. kolejki. Poza wspomnianym remisem w Zwierzewie, wszystkie pozostałe mecze wygrał przekonująco, aplikując rywalom minimum po 3 bramki. Nie oznacza to wcale, że w Iłowie “Jeziorowcy” będą mieli łatwą przeprawę. Dotychczasowi rywale iławian potrafili dzielnie się przeciwstawiać, ale głównie w pierwszej połowie meczu. Po przerwie, gdy opadali z sił, w większości przypadków byli bezlitośnie punktowani.
 
Mecz 6. kolejki Klasy okręgowej 2017/18 Polonia Iłowo – Jeziorak Iława zostanie rozegrany w sobotę 9 września o godz. 16:00.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji