Przed meczem: Rominta Gołdap – Jeziorak Iława

Ostatnia regularna kolejka rundy jesiennej przed nami. W piętnastym spotkaniu tego sezonu zmierzymy się z Romintą Gołdap. Wyjazd, który czeka naszych piłkarzy będzie najdalszym ze wszystkich w aktualnej IV lidze. Odległość między Iławą a Gołdapią to aż 251 km! Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 listopada o godzinie 13:30 na boisku przy ulicy Stadionowej. Będzie to pierwszy mecz z logiem na piersi naszego nowego sponsora strategicznego – Grupy Energa.
 
Podobnie jak z większą częścią aktualnych ligowych rywali z Romintą mierzyliśmy się ponad 10 lat temu. Był to sezon 2006/2007 i pamiętne drugie miejsce zaraz za Stomilem Olsztyn, który zdeklasował resztę stawki. W potyczkach z zespołem z Gołdapi dwa razy okazywaliśmy się być lepsi i tym samym po części przyczyniliśmy się do spadku Rominty z ligi.
 
Mecz rundy jesiennej rozegraliśmy w Iławie. Nie daliśmy przeciwnikowi nawet cienia nadziei, gromiąc go na własnym stadionie 4:0. Bramki strzelali: Suchocki(2), Nwobi oraz Witkowski.
 
Wiosenny rewanż nie okazał się już tak pewnym spotkaniem w naszym wykonaniu. Z Gołdapi wywieźliśmy skromne zwycięstwo. Mecz zakończył się wynikiem 0:1, a ustalił go Tomasz Radziński.
rominta wiosna 2007 echo
rominta wiosna 2007 ilawska
rominta wiosna 2007 kurier
 
Przechodząc z odległej historii do aktualnej sytuacji w IV lidze warto nadmienić, że w ostatnich pięciu spotkaniach zespół z Gołdapi tylko raz okazał się być lepszym od rywala. Rominta pokonała na własnym stadionie dwie kolejki temu Tęczę Miłomłyn 3:1 i w tym momencie zajmuje 13. miejsce w tabeli ze stratą trzynastu punktów do Jezioraka.
 
Spotkanie poprowadzą: Sebastian Sikorski (sędzia główny), Łukasz Moszczuk (asystent) oraz Bartłomiej Rus (asystent). Obserwatorem będzie Andrzej Kujawa.
 
Zdajemy sobie sprawę, że wyjazd nie będzie należał do najbliższych, ale serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków do aktywnego udziału w dopingu.
 
Źródło: Kurier Iławski, Gazeta Iławska, Echo Iławy.
 
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji