Zapowiedź meczu forBET IV ligi: Polonia Lidzbark Warmiński — Jeziorak Iława

Przed nami 26. kolejka spotkań forBET IV ligi. Rywalem iławian będzie Polonia Lidzbark Warmiński, a stawką meczu — fotel wicelidera rozgrywek. Początek sobotniego starcia o godzinie 18.

Obie drużyny przystępują do spotkania po serii ligowych wygranych. W przypadku podopiecznych Daniela Wierzbowskiego wynosi ona cztery mecze. Jeziorak z kolei będzie walczył o szóste zwycięstwo z rzędu. Po raz ostatni niebiesko-biali mogli poszczycić się taką serią w rundzie jesiennej poprzedniego sezonu.

Wciąż jest o co grać
Choć obie drużyny straciły de facto szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej, to pojedynek w Lidzbarku Warmińskim zapowiada się niezwykle ciekawie. Jeziorak to (obok GKS-u Wikielec), najlepiej radzący sobie na wyjazdach zespół w tym sezonie. Podopieczni Daniela Madeja odnieśli w meczach na terenie rywala osiem zwycięstw, trzykrotnie remisowali i tylko raz schodzili z boiska pokonani. Gospodarze to z kolei jedna z dwóch drużyn w lidze, która na wiosnę nie przegrała meczu. W dziesięciu tegorocznych spotkaniach zawodnicy z Lidzbarka zanotowali sześć wygranych i cztery remisy. Poprzedni mecz między obiema drużynami zakończył się zwycięstwem Polonii 3:1. Gola dla iławian zdobył wówczas Rafał Kruczkowski. Jeżeli Jeziorak udanie zrewanżuje się w sobotnim starciu, wskoczy na drugie miejsce w tabeli.

Jezioraku, jest twierdza do zdobycia
Stadion w Lidzbarku Warmińskim określany jest przez gospodarzy mianem „twierdzy”. W istocie seria meczów bez porażki lidzbarczan jest imponująca. Po raz ostatni, przed własną publicznością schodzili oni z boiska pokonani 7 listopada 2020 r., gdy przegrali z Pisą Barczewo. Od tego momentu gracze Polonii zanotowali 34 mecze z rzędu bez porażki, z czego 29 z nich zakończyło się wygraną lidzbarczan. Pora zdobyć tę „twierdzę”.

Zagrajcie nam Perfect
Seria Polonii może robić wrażenie, ale Jeziorak uda się na sobotnie spotkanie z jednym celem — przerwania jej, a tym samym odniesienia 15 wygranej w tym sezonie. Poza tym przecież „wszystko ma swój czas i przychodzi kres na kres” jak głoszą słowa pewnej piosenki. Aby jednak na trudnym terenie w Lidzbarku Warmińskim zgarnąć trzy punkty, trzeba zagrać tak, jak brzmi nazwa zespołu wykonującego wspomniany wyżej utwór — Perfect.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji