Zdobyć kolejne trzy punkty. Przed meczem Jeziorak Iława – MKS Korsze

Już dziś o godzinie 15., piłkarze Jezioraka Iława zmierzą się w Iławie z MKS Korsze. Iławianie są zdecydowanym faworytem, jednak nasz dzisiejszy rywal wielokrotnie pokazywał, że nie jest mu obce piłkarskie rzemiosło. Dzisiejsze spotkanie niesie ze sobą również kilka „smaczków”, które pragniemy już teraz zaserwować naszym czytelnikom.

Przed nami kolejne spotkanie, dziesiątej już kolejki forBET IV ligi. Czas płynie nieubłaganie, jest październik, lecz nie jest to powód do tego, by dziś nie odwiedzić iławskiego stadionu, gdzie o godzinie 15., piłkarze Jezioraka podejmą MKS Korsze.

W poprzednim meczu iławianie wygrali po golach Patryk Czarnoty i Michała Foja 2:0 z Mrągowią w Mrągowie. Po serii pięciu zwycięstw zajmujemy pierwsze miejsce w ligowej tabeli, mając dwa punkty przewagi nad Concordią Elbląg, która dziś zagra w Morągu z Huraganem. Na dziewięć ligowych spotkań wygraliśmy osiem, jeden pojedynek zakończył się porażką, udało nam się zgromadzić dwadzieścia cztery punkty. Podopieczni trenera Wojciecha Tarnowskiego są zdecydowanym faworytem w dzisiejszym meczu, lecz drużyna z Korsz wielokrotnie udowadniała, że potrafi grać w piłkę.

Piłkarze Aleksandra Lipowskiego w poprzednim sezonie zajęli ósme miejsce w tabeli, gromadząc 52. punkty. 27 września ubiegłego roku w starciu MKS-u z Jeziorakiem, padł remis 2:2. Iławianie wówczas gonili wynik, odrabiając dwubramkową stratę w ostatnich dziesięciu minutach. W pierwszej połowie dla zespołu z Korsz trafili Patryk Jędzrzejewski i Marcin Filipowicz. Do remisu doprowadzili Wojciech Figurski i Arkadiusz Kuciński. W wiosennym rewanżu także nie wyłoniono zwycięzcy. Zespół z Korsz wyszedł na prowadzenie po golu Patryka Jędrzejewskiego, do remisu doprowadził imiennik poprzedniego strzelca-Patryk Czarnota.

W obecnych rozgrywkach drużyna naszego dzisiejszego rywala zajmuje piętnaste, spadkowe miejsce. Korszanie dwukrotnie wygrali, raz podzielili się punktami, a sześć spotkań zakończyło się porażką. W poprzednim spotkaniu zawodnicy MKS-u Korsze pokonali po golach Patryka Jędrzejewskiego i Kamila Wardy 2:1 Huragan Morąg, dając dowód na to, że potrafią wygrać z każdym zespołem.

Mecz pomiędzy Jeziorakiem Iława a MKS-em Korsze jest również spotkaniem, przy którym warto podzielić się kilkoma ciekawostkami! Latem z Korsz został wypożyczony do Jezioraka obrońca, wychowanek klubu z Korsz-Paweł Flis, który bardzo dobrze prezentuje barwy klubu z Iławy. Trenerem Jezioraka jest Wojciech Tarnowski, będący również wychowankiem MKS. W barwach naszego dzisiejszego rywala gra Piotr Trafarski, niegdyś napastnik Jezioraka, grający później w Olimpii Elbląg, Lechii Gdańsk i w Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

Dzisiejsze spotkanie poprowadzą: Jakub Moszczyński (sędzia główny), Damian Dębski (asystent nr. 1.), Andrzej Jerszewski (asystent nr. 2.).

Cena biletu wynosi 10 zł., posiadacze karty Rodziny Jezioraka mają wstęp wolny. Na dzisiejsze spotkanie zaprasza Patryk Czarnota!

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji