Podsumowanie testów w Akademii, a także kilka słów o projekcie Talent

Za nami testy w Akademii IKS Jeziorak Iława, fotorelację z nich przygotowali Karol Synowiec i Rafał Samsel. Kilku zawodników już niedługo odbędzie historyczny, pierwszy dodatkowy trening dla wyróżniających się zawodników. Opowiemy również o projekcie talent. Zapraszamy do lektury.

Za nami pierwsze, historyczne testy sprawności ogólnej i specjalnej w Akademii IKS Jeziorak Iława. O testach z środy 22 września pisaliśmy TUTAJ, a tydzień później obyły się kolejne sprawdziany. W testach, których podsumowaniem były gry wewnętrzne wzięli udział zawodnicy z roczników 2007-2014.

W grach wzięło udział 122. zawodników, a w testach tak jak wcześniej pisaliśmy 119. zawodników. Niestety z różnych względów nie wszyscy zawodnicy mogli wziąć udział w testach dlatego dla tych, co nie byli, wyznaczyliśmy nowy termin zmagań. W takiej formie testy chcielibyśmy powtarzać cyklicznie dwa razy do roku, a celem jest monitoring, oraz kontrola procesu treningowego. Niedługo rodzice i prwni opiekunowie otrzymają indywidualne loginy i hasła do programu Pro Train Up, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić wyniki, oraz otrzyma dostęp do innych funkcji programu (m.in. do obecności zawodnika na treningach). Dodatkowo na podstawie tych dwóch aktywności trenerzy Akademii wybrali, po jednym zawodniku z wyżej wymienionych roczników do nowo powstałego Projektu Talent.

Kilka słów o projekcie Talent:
Projekt Talent — powstał w celu wyróżnienia najbardziej perspektywicznych zawodników Akademii. W ramach wyróżnienia wybrana przez trenerów Akademii grupa ośmioro zawodników (po jednym z każdego rocznika: od Żaka 2014 r., do Trampkarza 2007 r.), weźmie udział w dodatkowej jednostce treningowej za jeden miesiąc. Wyjątek będą stanowiły miesiące: grudzień i styczeń oraz czerwiec i lipiec- w tych przypadkach będą brane pod uwagę dwa miesiące. Termin treningu wyznaczony jest z góry, na bazie wcześniejszej weryfikacji, aby nie kolidował z rozgrywkami. Dodatkowy trening docelowo mają prowadzić: trener z Akademii oraz zawodnik występujący na co dzień w zespole seniorów naszego klubu, aczkolwiek nie wykluczamy niespodzianek, może pierwsza już na najbliższym treningu.

Za wrzesień tak jak pisaliśmy na bazie wyników testów i obserwacji gier trenerzy podjęli decyzję o wyborze pierwszej grupy, która weźmie udział w projekcie. Szansę na udział w kolejnych treningach ma każdy zawodnik, a wyznacznikiem będą następujące kryteria: frekwencja, zaangażowanie, zachowanie, oraz odpowiedni poziom sportowy na treningach/meczach – najlepiej jakby dany zawodnik był przykładem dla innych kolegów.

Akademia zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian ww. Projekcie.
Pierwszy historyczny dodatkowy trening dla grupy 8 zawodników odbędzie się już niebawem, a udział w nich wezmą następujący zawodnicy:
-2014 r. – Antoni Jurewicz,
-2013 r. – Daniel Draszewski,
-2012 r.– Jakub Figurski,
-2011 r.– Bartosz Kryger,
-2010 r.– Maciej Szeszel,
– 2009 r.– Wiktor Szczypski,
-2008 r. – Miłosz Radtke,
-2007 – Bartosz Pelc.

Zawodnikom serdecznie gratulujemy! O dokładnym terminie dodatkowego treningu poinformujemy osobiście.

Autorzy: Bartłomiej Boros, Karol Synowiec

Foto: Rafał Samsel

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji