Grzegorz Kochalski zawodnikiem Olimpii Grudziądz

17-letni wychowanek Jezioraka Iława Grzegorz Kochalski został zawodnikiem Olimpii Grudziądz. Działacze pierwszoligowca podjęli decyzję o transferze definitywnym po środowym sparingu Olimpii z Widzewem Łódź (0:0). Kochalski wszedł na boisko w II połowie meczu.
 
Grzegorz Kochalski urodził się 22 stycznia 2000 roku i jest wychowankiem Jezioraka grającym w pierwszej drużynie na pozycji pomocnika. Ma 190 cm wzrostu. W rundzie jesiennej sezonu 2016/17 A klasy rozegrał w seniorach 439 minut i strzelił 3 bramki (z Orłem Ulnowo, Welem Lidzbark i Gminą Kozłowo).
 
– Grzesiek jest młodym, zdolnym i przede wszystkim bardzo pracowitym zawodnikiem – ocenia Kochalskiego Wojciech Figurski, trener Jezioraka. – Przez ostatnie pół roku opuścił tylko jeden trening. Wyróżnia się dobrym, czystym uderzeniem z dystansu, co pokazał podczas jednego ze sparingów przed sezonem strzelając godnego podziwu gola. Oczywiście przed nim jeszcze wiele pracy. Choć ma bardzo dobre warunki fizyczne, to gra w powietrzu nie jest jego silną stroną.
 
Kochalski w zainteresowaniu I-ligowca był od kilku miesięcy. Na testach w Grudziądzu pojawił się na zaproszenie prezesa Olimpii Jacka Bojarowskiego już na początku grudnia 2016 roku.
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji