PRZEKAŻ 1% DLA JEZIORAKA W 2019 ROKU KORZYSTAJĄC Z USŁUGI E-PIT

Dzięki Waszemu wsparciu w ubiegłym roku udało nam się zebrać 12 402,30 złotych, co dało nam 7 miejsce wśród 179 klubów w województwie. Teraz znów mocno na Was liczymy. Zachęcamy aby w rubryce Cel szczegółowy 1% wpisali Państwo Jeziorak Iława i wsparli rozwój klubu. Numer KRS: 0000086043. Ten prosty gest nic nie kosztuje, a może wiele zmienić! #ToNicNieKosztuje
Rozpoczyna się okres składania zeznań podatkowych za rok 2018. Odpis 1 proc. podatku to jedna z możliwości wspierania Jezioraka. W tym roku zmienia się sposób rozliczania PIT i co za tym idzie – przekazywania 1 proc. dla organizacji pożytku publicznego (OPP). Wyjaśniamy, jak przekazać 1 proc. podatku w ramach nowej usługi e-PIT.
 
Już 15 lutego Krajowa Administracja Skarbowa udostępni wypełnione zeznania podatkowe PIT-37 (czyli m.in. dla dochodów z umów o pracę czy umów cywilnoprawnych) oraz/lub PIT-38 (czyli dla dochodów kapitałowych, np. z giełdy) w usłudze „Twój e-PIT” na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów.
 
Usługa Twój e-PIT automatycznie wskazuje tę organizację pożytku publicznego (OPP), która w ubiegłym roku otrzymała od Ciebie 1% podatku. Wskazuje też cel szczegółowy i automatycznie zaznacza zgodę na przekazanie wybranej OPP informacji o 1%, według informacji z ubiegłego roku. Dane można edytować. Jeśli podatnik nie zmieni nic w swoje deklaracji do 30 kwietnia, oznacza to że akceptuje umieszczone tam dane.
 
Poniżej przedstawiamy grafikę informującą jak przekazać 1% w usłudze Twój e-PIT.
jak przekazac 1
źródło: podatki.gov.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji