Trenerzy i pracownicy Jezioraka w ekstraklasie!

Z wielką radością informujemy, że w ostatnim czasie trenerzy pracujący w Akademii IKS Jeziorak Iława, odbyli kilkudniowy staż w Rakowie Częstochowa. Ciekawostką jest również to, że osoba kierująca naszym marketingiem obsługiwała mecz Cracovia Kraków – Lech Poznań. Pracownicy naszego klubu rozwijają się, by wykorzystać doświadczenia najlepszych fachowców w Polsce.

Trenerzy pracujący w Akademii IKS Jeziorak Iława, przez kilka dni przebywali w jednym z najlepiej zarządzanych w Polsce klubów, jakim jest Raków Częstochowa. W stażu udział wziął trener koordynator Bartłomiej Boros, szkoleniowiec bramkarzy Kamil Jedrzejewski, a także trenerzy Mateusz Rykaczewski i Grzegorz Makar.

Przedstawiciele naszego klubu, którzy cały czas się rozwijają, a świadczy o tym, nieustanne podwyższanie kwalifikacji, uprawnień zawodowych i licencji trenerskich, dzięki stażom i wykorzystaniu doświadczeń najlepszych profesjonalistów, podwyższają poziom szkolenia w Akademii IKS Jeziorak.

Podczas pobytu w Częstochowie, szkoleniowcami z Iławy zaopiekował się Marek Śledź, będący Trenerem Koordynatorem Akademii Rakowa Częstochowa. Ten bardzo doświadczony szkoleniowiec, znany choćby ze swojej pracy w Lechu Poznań, również jako dyrektor sportowy w Radomiaku Radom, przedstawił naszym trenerom funkcjonowanie sportowe i organizacyjne Rakowa. – Projekt staży dla trenerów ma swój fundament w swoistym idealizmie szkoleniowym, który towarzyszy wszystkim moim zawodowym wyzwaniom. Podążanie za pasją i spełnianie się w niej rodzi potrzebę pewnej komunikacji. Ja mam absolutną świadomość wartości organizacyjnych i szkoleniowych zebranych przez lata pracy, które towarzyszą dziś Akademii Rakowa i którymi mam niemal moralny obowiązek podzielić się z innymi. Pracujemy w najnowocześniejszej i wysoko efektywnej technologii szkolenia, trudnej do powtórzenia w innych miejscach w Polsce, więc tym bardziej nie wolno nam zamykać się i innych traktować jak jedynie konkurencję. Misją jest dzielić się wiedzą, doświadczeniem, systemowością zarówno w płaszczyznach organizacyjnych, jak i szkoleniowych by w większości młodzi (ale nie tylko) i otwarci na edukację trenerzy mogli za chwilę po prostu lepiej pracować z piłkarskimi dziećmi i piłkarską młodzieżą. – powiedział trener Marek Śledź, koordynator Akademii Rakowa Częstochowa.

Jak wyjazd do Częstochowy podsumował kierujący grupami młodzieżowymi trener Bartłomiej Boros? – Wraz z trenerami Akademii zgodnie stwierdziliśmy, że wyjeżdżamy z Częstochowy z bagażem nowych doświadczeń. Mieliśmy okazję zobaczyć od środka, jak wyglądają treningi zespołów dziecięcych, młodzieżowych, oraz drugiej drużyny Rakowa. Poza obserwacją jednostek treningowych uczestniczyliśmy w spotkaniach między innymi z trenerem mentalnym, motorycznym, no i oczywiście z dyrektorem Markiem Śledziem. Cały sztab na czele z dyrektorem od samego początku był dla nas bardzo otwarty. Wszyscy  wyczerpująco odpowiadali na każde nasze pytania. Uważam, że takie wyjazdy mają ogromną wartość, które pozwalają nam się rozwijać, a głównym celem naszej Akademii jest nauka i ciągły rozwój. – dodał trener koordynator Bartłomiej Boros.

Trzeba wspomnieć również o tym, że Iławski Klub Sportowy ponownie stara się o certyfikację dla Akademii. Przyznanie certyfikacji zapewni dodatkowe środki finansowe z Polskiego Związku Piłki Nożnej na profesjonalne szkolenie dzieci i młodzieży.

Ciekawostką jest to, że w tym samym czasie, jeszcze inna osoba związana z klubem nabierała cennego doświadczenia w ekstraklasie. Jako fotoreporter mecz Cracovia Kraków – Lech Poznań obsługiwał kierujący marketingiem Jezioraka Karol Synowiec, który od ponad pięciu lat zajmuje się fotografią podczas spotkań polskiej ekstraklasy. – Fotografia sportowa jest moją wielką pasją, podobnie jak podróże. Chciałbym nabywane doświadczenie wykorzystywać w codziennej pracy. Zdjęcia z tego spotkania, a także innych wykonuję dla własnej redakcji, w ramach projektu “Mały, wielki futbol”. Dzięki takim wyjazdom, a będzie ich w niedalekiej przyszłości zdecydowanie więcej, mam okazję do podróżowania, poznawania kolejnych osób, nabywam też nowe, ciekawe kontakty.

Autor: Karol Synowiec

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji