Z kart historii: “Czarne Koszule” u lidera [ZDJĘCIA i FILM]

“Spotkanie lidera z trzecim zespołem tabeli nie wywołało w Iławie spodziewanego zainteresowania. Na trybunach zasiadło niewiele ponad 5 tysięcy widzów, nie w pełni zadowolonych z postawy swych pupili”. To wstęp do relacji autorstwa Zbigniewa Wytrążka z meczu Jeziorak Iława – Polonia Warszawa z 20 kwietnia 1996 roku, jaki ukazał się w nieistniejącym już “Dzienniku Pojezierza”. Dziś zarówno liczby widzów na trybunach jak i nastroje kibiców po meczu mogą szokować.

Mecz w Iławie, pomiędzy liderem, Jeziorakiem a trzecią w tabeli warszawską Polonią, nie przyniósł rozstrzygnięcia i wynik ten nie zadowalał żadnej ze stron. Największe zainteresowanie wzbudził wśród kibiców występ Dariusza Dziekanowskiego. Piłkarz Polonii, idol młodzieży z lat osiemdziesiątych, w Iławie rozczarował. Sporo biegał, ale bramce Jarosława Talika nie zagroził. Duża w tym zasługa opiekuna “Dziekana” Dariusza Jackiewicza, poruszającego się jak cień przy napastniku gości.

Po nudnej pierwszej połowie w drugiej części meczu iławscy kibice zobaczyli trochę niezłej piłki. Goście mogli mówić o szczęściu – dwukrotnie przed utratą kolejnych bramek ratował ich słupek.

Kibice z Warszawy zasiedli na trybunach razem z gospodarzami i wspólnie dopingowali swoje zespoły.

Zapraszamy do obejrzenia skrótu z archiwalnego meczu, który zakończył pewien etap na drodze Jezioraka do I ligi.

Jeziorak Iława – Polonia Warszawa 2:2 (1:1)

Płoski 40′, Dyluś 54′ – Dąbrowski 31′, Murdza 71′

Żółta kartka: Wiereszko (Polonia)

Sędziował: Marek Chejran (Katowice)

Widzów: 5000

Jeziorak: Talik – Zientarski, Jurkowski, Tarnowski, Zajączkowski, Pasik (Przytuła 52′), Baca (Jakubiak 82′), Preis, Płoski, Jackiewicz, Dyluś

Trener: Józef Łobocki

Polonia: Kwiatkowski – Żewłakow (Wachowicz 73′), Kupiec, Szerabokow, Wiereszko (Aziz 58′), Zub, Prokop, Murdza, Dąbrowski, Dziekanowski (Solnica 52′), Gołaszewski

Trener: Stefan Majewski

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Akceptuje
Więcej informacji